sterownikht-tronic 500

Strona główna Forum Pomoc techniczna sterownikht-tronic 500

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71152
      Wiesław Terebus
      Uczestnik

      Witam.
      Od kilku miesięcy jestem posiadaczem kotła Heitztechnik QEKO DUO17kW.Kocioł sterowany sterownikiem HT-TRONIC 500.
      Chcę zamontować termostat pokojowy Auraton 2030 RTH, który sterowałby siłownikiem zaworu 3 drogowego.
      Czy termostat i siłownik mogę podpiąć do sterownika HT-Tronic?
      Jak zachowa cię siłownik w momencie gdy będzie zwarty styk termostatu ,a jak gdy styk będzie rozwarty (czy będzie to max otwarcie zaworu gdy temperatura będzie za niska i zamknięcie gdy temp będzie osiągnięta)?

    • #71156
      melu23
      Uczestnik

      WItaj!
      Tez mam sterownik ht 500 i bez probemu podlaczylem silownik i termostat pokojowy. Zadzwonilem do serwisu i przez telefon serwis powiedzial mi w ktore gniazdo co podpiac.
      Pozdrawiam!

    • #71155
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witaj Wiesław

      Sterownik HT tronic 500 umożliwia obsługę zaworu mieszającego z siłownikiem oraz termostatu pokojowego.

      Rozwarcie styku termostatu informuje sterownik kotła, że pomieszczenia są nagrzane i należy zamknąć ogrzewanie – w przypadku podpięcia termostatu pokojowego pod styki Termostat pokojowy zaworu zostaje zamknięty zawór mieszający; w przypadku podpięcia pod styki Termostat pokojowy kotła zostaje wyłączona pompa CO.

      Siłownik zaworu podpinamy pod styki O, Z i W. W – wspólny (zazwyczaj niebieski przewód), O – otwieranie, Z – zamykanie. W przypadku , gdy siłownik pracuje w przeciwną stronę niż powinien zamieniamy miejscami przewody podpięte pod styki O i Z.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71154
      Wiesław Terebus
      Uczestnik

      Marcin , jaki posiadasz sterownik i czy jesteś zadowolony z jego pracy?

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.