Palenisko awaryjne – nadmuch

Strona główna Forum Pomoc techniczna Palenisko awaryjne – nadmuch

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71137
      Łukasz Hadam
      Uczestnik

      Witam!
      Posiadam piecyk DasPell 20kW, próbowałem palić na palenisku awaryjnym drzewem i nie włącza się nadmuch podczas trybu pracy Ruszt. Czym to może być spowodowane? Moc nadmuchu ustawiałem na różne wartości i nic nie rusza.

    • #71143
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdź czy na pulpicie sterownika pokazuje się ikona dmuchawy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71142
      Łukasz Hadam
      Uczestnik

      Witam.
      Na wyświetlaczu sterownika nie ma ikony dmuchawy.

    • #71141
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przepraszam odpisuję dopiero teraz. Procedura palenia na ruszcie dodatkowym rozpoczyna się od włączenia Trybu pracy kotła na Ruszt. Następnie rozpalamy drewno na ruszcie i włączamy kocioł w taki sam sposób jak w przypadku palnika (przytrzymujemy chwilę enkoder – pokrętło na pulpicie sterownika). Po wykonaniu tych czynności wentylator musi się załączyć. Czy w taki właśnie sposób uruchamiałeś kocioł?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71140
      Łukasz Hadam
      Uczestnik

      Witam
      Ja przestawiałem tylko tryb pracy ruszt i to wszystko, nic więcej nie robiłem, to może dlatego właśnie wentylator się nie uruchamiał.

      A mam jeszcze kolejne pytanie odnośnie mocy nadmuchu przy paleniu pelletem jakie wartości są zalecane i jakie czasy pracy podajnika przy odpowiednio:
      100% moc nadmuchu
      100% praca podajnika
      50% moc nadmuchu
      50% praca podajnika
      30% moc nadmuchu
      30% praca podajnika
      chodzi o to że zakupiłem tańszy pellet od lokalnego producenta i zauważyłem, że na palniku zastaje popiół po wypalonym pellecie. Czy podniesienie mocy nadmuchu coś pomoże? Jego kaloryczność jest na pewno mniejsza od firmowego pelletu np. barlinka i zastanawiam się czy zmiana tych parametrów będzie miała wpływ na pracę kotła takim pelletem?
      Pozdrawiam

    • #71139
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wstępne nastawy do palnika X mini zamontowanego w twoim kotle:
      100% moc nadmuchu – 46%
      100% praca podajnika – 9.0 s
      50% moc nadmuchu – 38%
      50% praca podajnika – 5.5 s
      30% moc nadmuchu – 30%
      30 % praca podajnika – 3.0 s

      Po ustawieniu zadanych parametrów należy skontrolować jakość spalania na palniku. Odpowiednie spalanie to takie, gdy w popielniku nie znajdujemy niespalonego pelletu, a płomień ma barwę żółto pomarańczową.

      W przypadku zmiany pelletu (nowa dostawa) należy zweryfikować czy nie należałoby skorygować ilości podawanego paliwa.

      Pozostający na palniku popiół prawdopodobnie jest zanieczyszczeniem paliwa, które jest cięższe od popiołu i dlatego zalega na palenisku. W niektórych przypadkach skleja się w większe bryły, które należy fizycznie zgarnąć z paleniska.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.