Jakie ustawienia cwu

Strona główna Forum Pomoc techniczna Jakie ustawienia cwu

Oglądasz 23 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71101
      mareckir1
      Uczestnik

      Witam,jak ustawić sterownik żeby mocniej nagrzać bojler? Teraz mam ustawienia:Tryb pracy cwu-zima , ustawiona temp cwu-70 st C ,priorytet- wyłączony. Mimo tych ustawień gdy mam temperaturę bojlera 58st C a temp pieca 66st C to nie działa pompa cwu.Proszę o poradę jak ustawić parametry sterownika HT TRONIC 320.

    • #71125
      Janusz Żakowicz
      Uczestnik

      Nie znam sterownika 320, ale w u mnie w HT Tronic500 przy ustawieniu temp. CWU kiedy priorytetu CWU jest wyłączony należy ustawić CZAS PRACY CWU. Zależnie od wydajności twojej wężownicy na bojlerze trzeba sobie dobrać taki czas aby bojler był w stanie dogrzać się do temp. zadanej CWU.
      Dodatkowo u mnie ustawia się NAST.CO.WZROST która ustawia temp pieca na sumę TEMP.ZADANEJ.CWU + WZROST, i jeżeli masz zadaną CWU na 70 to wzrost podniesie powyżej 70 temp pieca, bo temp pieca musi być wyższa żeby bojler był w stanie się szybko zagrzać. A jaką wydajność ma Twój bojler – chodzi o wydajność wężownicy w kW?

    • #71124
      mareckir1
      Uczestnik

      Ok tylko dlaczego wyłącza się pompa pomimo tego że woda w bojlerze nie jest jeszcze nagrzana?Bojler 170 litrów podwójna wężownica ocieplony.

    • #71123
      Janusz Żakowicz
      Uczestnik

      U mnie pompa CWU wyłącza się po 40 minutach, bo tak mam ustawione, nawet jeżeli nie osiągnie temperatury zadanej CWU. Nie mam priorytetu. A wężownica moja ma tylko 2,5 kW wydajności, więc jest cienko, ale wystarcza te 40 minut już trzeci sezon nie narzekam na brak ciepłej wody, bojler 150l.

    • #71122
      mareckir1
      Uczestnik

      Pytanie do serwisu. Czy mam składać reklamację na sterownik ponieważ przy wyłączonym priorytecie ustawieniu cwu na 70 stopni i przy temperaturze pieca 60 stopni nie działa pompa cwu,woda w bojlerze nagrzana do 49 stopni!

    • #71121
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Aby zagrzać wodę w zbiorniku CWU do temperatury 70 stopni C musisz ustawić temperaturę na kotle minimalnie na 75 stopni C (sugeruję aby było to minimum 10 stopni więcej niż na CWU). Nie ma takiej możliwości, aby kocioł o temperaturze 60 stopni C nagrzał coś to temperatury wyższej. Pompa CWU pracuje do momentu, gdy temperatura na kotle jest minimum 5 stopni wyższa od CWU. Praca w Priorytecie jest regulowana według parametru czas pracy CWU (domyślnie 30 min). W przypadku, gdy woda nie zostanie nagrzana w tym czasie pompa się wyłączy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71120
      mareckir1
      Uczestnik

      Proszę nie traktować mnie z góry i jak człowieka powiem delikatnie „nienormalnego”. Wiadomo że temperatura pieca musi być większa niż temperatura zadana bojlera,ale DLACZEGO przy temperaturze pieca 65 stopni i temperaturze bojlera 49.5 stopnia NIE DZIAŁA POMPA CWU???Priorytet WYŁĄCZONY.

    • #71119
      mareckir1
      Uczestnik

      Pytanie do serwisu(kolejne). Temperatura pieca 60 stopni,temperatura zadana cwu 55 stopni NIE CHODZI POMPA CWU, pytanie DLACZEGO??? Mój eksperyment:zdemontowałem czujnik z bojlera,temperatura pieca 65 stopni,bojler nagrzany do temp 49 stopni(zadana temp 55 stopni) a pompa stoi. Po zdemontowaniu czujnika temperatura spada na 47.5 stopnia pompa się załącza,po włożeniu czujnika do pojemnika z gorącą wodą i podniesieniu temperatury na 48 stopni pompa się wyłącza(priorytet wyłączony).Bardzo proszę o pomoc i ewentualną poradę jak zgłosić naprawę.

    • #71118
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pompa CWU ładuje zasobnik do momentu, gdy różnica między CWU a kotłem wynosi minimum 5 stopni (np. kocioł 61, CWU 55). W przypadku gdy ta różnica będzie mniejsza pompa się wyłącza. Sprawdź na ile masz ustawione parametry Nastawa CO wzrost, Temperatura załączenia pompy oraz Nastawa CO min (lub w nowszych wersjach Temp. wyłączenia dmuchawy).
      Sytuacja, o której piszesz jest niespotykana dlatego zadaję tyle pytań, ponieważ może to wynikać z ustawień.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71117
      mareckir1
      Uczestnik

      Witam i dziękuję za zainteresowanie problemem,postaram się opisać najdokładniej jak to możliwe. Piec został zakupiony 13.06.2013 a zamontowany 6.07.2013. Po montażu pieca wszystko działało idealnie,jak miałem ustawione 65 st. cwu to pompa działała dopóki bojler tej temp. nie osiągnął.Piec został wychwalony na forach,nadal go chwalę bo gdyby nie to nieszczęsne ustawienie cwu to powiem że było by idealnie,jako przykład podam że po zasypaniu miałem(ok.13 kg) i temp. zadanej 60 st piec trzymał przez 15 godzin! Naprawdę jesteśmy zadowoleni z pieca więc jeżeli można proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z cwu. Teraz sedno sprawy,przede wszystkim po osiągnięciu przez bojler 48 stopni nie ma możliwości załączenia pompy cwu, włączenie priorytetu nic nie daje,piec ma w tej chwili na piecu jest 63 stopnie i naprawdę próbuję różnych ustawień od włączenia trybu LATO po włączenie priorytetu. Kiedyś ustawiałem cwu na 70 stopni i pompa chodziła do czasu dopóki temp pieca nie zrównała się z temperaturą bojlera.Osobiście myślę że jest jakiś problem w sterowniku bo do teraz wszystko działało bez zarzutu. naprawdę nie mam żadnych pretensji do producenta czy samego pieca,przecież wszystko można wyjaśnić i ewentualnie naprawić.Cieszę się że kupiłem ten piec i taka mała usterka nie jest w stanie tego zepsuć.Pozdrawiam.

    • #71116
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Chciałbym Ci jak najszybciej pomóc jednakże muszę wiedzieć jak masz ustawione parametry: Nastawa CO wzrost, Temperatura załączenia pompy oraz Nastawa CO min (lub w nowszych wersjach Temp. wyłączenia dmuchawy).
      Po zweryfikowaniu tych parametrów będę wiedział jak Ci pomóc.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71115
      mareckir1
      Uczestnik

      Proszę bardzo
      TRYB PRACY-ZIMA
      PRIORYTET-WYŁĄCZONY
      CZAS PRACY-30MIN
      NAST.KOTŁ.WZROST-5 STOPNI
      TEMP.ZAŁ.POMP 45 STOPNI
      TEMP.KOTŁA-60STOPNI
      TEMP.CWU-55STOPNI

      Dodam że nawet jak jest rozdmuchany miał i temp pieca wynosi 65 stopni to nie ma możliwości aby załączyć pompę cwu(po osiągnięciu 48 stopni),po osiągnięciu 48 stopni pompa jest rozłączana.

    • #71114
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Brakuje jeszcze parametru Temperatura wyłączenia dmuchawy (Nastawa CO Min – w starszych wersjach). Skonsultuję jutro ten temat z producentem sterownika i się odezwę.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71113
      mareckir1
      Uczestnik

      45 stopni.Sam piec ogólnie sprawuje się idealnie,tylko ten jeden parametr.

    • #71112
      mareckir1
      Uczestnik

      45 stopni.Sam piec ogólnie sprawuje się idealnie,tylko ten jeden parametr.

      Sterownik to HT TRONIC 320

    • #71111
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czy w momencie, gdy nie chce się włączyć pompa CWU pracuje pompa CO?

      Ustaw temperaturę wyłączenia dmuchawy na 35 stopni C. Jest to jednocześnie temperatura wyłączenia kotła. Musi być ustawiona niżej o około 10 stopni C od temperatury załączenia pomp, aby nie doszło do wyłączenia kotła (przejścia na STOP) w przypadku, gdy temperatura chwilowo spadnie zbyt nisko.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71110
      mareckir1
      Uczestnik

      Pompa co pracuje, np:temp pieca 63 st pompa co pracuje,temp cwu 50st pompa cwu stoi. Tak jak pisałem sterowanie kotłem odbywa się na takich parametrach jakie zadałem i bez problemu,Może ze dwa razy zauważyłem że gdy pracuje dmuchawa i pali się zielona dioda to nastąpiło jednosekundowe rozłączenie(takie mignięcie)pracy dmuchawy poza tym wszystko działa i pali się super.

    • #71109
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Po konsultacji z producentem nie udało się określić przyczyny takiej pracy sterownika. Napisz zgłoszenie na serwis z dokładnym adresem, numerem seryjnym urządzenia oraz numerem kontaktowym. Sprawa jest nietypowa więc podjedzie do Ciebie serwisant i zweryfikuje sytuację.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71108
      Wojtek
      Uczestnik

      … i wymieni sterownik:)

    • #71107
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jeżeli zdiagnozuje sterownik jako uszkodzony to go wymieni.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71106
      mareckir1
      Uczestnik

      Witam i dziękuję. Jak mam zgłosić naprawę? Pobrać druk i wysłać na adres? Telefonicznie?

    • #71105
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wyślij zgłoszenie emailem podając dane kotła, dokładny adres, numer kontaktowy i w kilku zdaniach treść zgłoszenia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71104
      mareckir1
      Uczestnik

      Wielkie dzięki za zajęcie się sprawą.

    • #71103
      mareckir1
      Uczestnik

      Witam,odnośnie tej usterki to muszę powiedzieć że zniknęła tak jak się pojawiła,może spowodowało to zresetowanie sterownika?nie wiem,ale wszystko działa.Pozdrawiam

Oglądasz 23 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.