Q EkoDuo 17 kW złe spalanie

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q EkoDuo 17 kW złe spalanie

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #71070
   MaciejM
   Uczestnik

   Witam.
   Jestem tu nowy, użytkuję od trzech dni piec /podłączone tylko c.o./ i nie jest dobrze. Mam ustawienia zalecane przez producenta i wszystko idzie pod górkę. Powstają wypiętrzające się z retorty zaspolone spieki węgla, które docierają prawie do deflektora. Są to duże zlepione bryły, czasami wielkości myszki do komputera. Są czarne i lekkie, po przełamaniu, w środku też czarne. Codziennie jest tego niby-popiołu wiadro. Kombinuję z ustawieniami dmuchawy WPA07 ale brak jest efektów. W ciągu pierwszego dnia pracy powstało pół cm sadzy i piec trzeba było czyścić. Dzwoniłem do serwisanta, podał mi jakieś korekty, ale tez nic to nie dało. Czy przyczyną tego stanu rzeczy może być wilgotny węgiel?
   Dodam, że węgiel jest podobno z górnej półki, w workach foliowych Pieklorz /bez napisów/ po 900 zł/tona….

   h9eac927.JPG

   h88b6033.JPG

   hdadbaae.JPG

  • #71074
   roman kukuł
   Uczestnik

   a jakie masz te ustawienia

  • #71073
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   MaciejuM zjawisko jakie pokazałeś ukazuje brak wystarczającej ilości powietrza do spalania. Czy przysłona na dmuchawie jest u Ciebie odsłonięta? Jeżeli nie to ją otwórz. Jak masz rozwiązaną sprawę napowietrzenia kotłowni? Kotłownia powinna być wyposażona w kanał napowietrzający (niezamykany) o powierzchni przekroju poprzecznego minimum 200cm kwadratowych (rura o średnicy 160mm). Zaleca się aby był wykonany w postaci tak zwanej „zetki”.
   Do jakiego komina jest podłączony kocioł (średnica oraz wysokość).

   W przypadku gdy jest to węgiel Pieklorz podnieś czas pauzy podajnika o 5 s (zakładam, że masz ustawione 50 s), obroty dmuchawy na 2.

   ozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #71072
   MaciejM
   Uczestnik

   Witam
   Niestety nie mam nawiewu, powietrze zasysane jest /co wyraźnie czuć/ przez nieszczelną, uchylną bramę garażową. Garaż sąsiaduje z kotłownią i z tego względu mocno się wychładza. Komin 8 metrów, wkład z rury kamionkowej śr 15 cm. Oczywiście przesłona była otwarta w 100%, nadmuch na 1. Próbowałem mocniej dmuchać, u mnie max to 4, ale nic to nie dawało, dalej wyłaziły z retorty ” wstrętne kluchy”
   Zdesperowany kupiłem worek innego węgla i eureka, spala się całkiem inaczej, popiołu mało, spieków brak. O nawiewie już myślę, żal mi jednak ścian bo dwa miesiące temu ocieplenie i elewacja była wykonana…

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.