pomoc

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #71063
   fabian krawczyk
   Uczestnik

   Dzień dobry posiadam piec Heiztechnik Red ht tronic 500 b, pytanie jak uzyskać temp. wyższą na grzejnikach,? sprzęt mam krótki czas, ekipa monterska podłączyła, i na ich ustawieniach działa, wszystko jest ok. Po za tym są dwie pompy, które też mają ustawienia. I jeszcze na palniku gdzie spala sie eko groszek popiół spada tylko z lewej strony z prawej wcześniej spadał też nie spalony eko ale sie unormowało czy tak ma być? narazie to wszystko dziękuje.

  • #71067
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   1) Sprawdź jaki masz zamontowany palnik – stały czy obrotowy – jeżeli stały to zweryfikuj czy został uszczelniony uszczelniaczem wysokotemperaturowym między talerzem żeliwnym paleniska a komorą powietrzną.
   2) Temperaturę na kotle ustaw na 65 stopni C, jeżeli posiadasz zawór mieszający (trój lub czterodrożny) ustaw go wstępnie na połowę otwarcia (ręczny) lub w przypadku zaworu z siłownikiem temperaturę zadaną na poziomie 45-50 stopni C na sterowniku kotła.

   Kocioł powinien osiągać temperaturę zadaną na sterowniku. Na palniku powinien znajdować się kopiec żaru wysokości około 3-4 cm. Płomień powinien mieć kolor żółto pomarańczowy.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #71066
   fabian krawczyk
   Uczestnik

   Czołem palnik został uszelniony silikonem i dokręcony działa poprawnie, temp. na kotle zostaje osiągnięta co za tym idze wzorowa temp. na grzejnikach w domu. Pytanie na palenisku gromadzi się żużel w kształcie stożku i nie bardzo chce spadać do popielnka, podkreśle, że piec pracuje na ustawieniach sugerowanych przez producenta. Dmuchawa ostro wieje może to zwolnić? doradźcie. pozdr. Fabian.

  • #71065
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Prawdopodobnie masz zbyt dużą ilość powietrza (zakładam, że jest to ostra jasna szlaka). Zmniejsz obroty dmuchawy do 1. Jeżeli to nie pomoże to skróć czas pauzy podajnika o 5 s.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.