piszczenie i zgrzyty podajnika

Strona główna Forum Pomoc techniczna piszczenie i zgrzyty podajnika

Oglądasz 15 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71014
      PIOTR
      Uczestnik

      Witam
      Mam problem z piszczącym podajnikiem. Piszczy i zgrzyta podczas podawania paliwa .Piski słychać dwa piętra wyżej , występuje to co jakiś czas nie ciągle . Ustawienia standardowe takie jak na nalepce na podajniku . Poproszę o poradę jak zlikwidować przeraźliwe dźwięki

    • #71030
      Robertb
      Uczestnik

      Witam, u mnie coś takiego pojawiło się po zmianie przez Serwis motoreduktora, zmiana zniwelowała głośną pracę podajnika, ale zaczęły się właśnie piski i zgrzyty. Jeszcze tego nie reklamowałem, zobaczymy co napiszą forumowicze i być może Serwis.

    • #71029
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Piski dochodzące z podajnika zazwyczaj są wynikiem niewłaściwego podparcia zbiornika na nóżce. Ustawianie zbiornika:
      Po zamontowaniu wszystkich elementów podajnika ale przed zasypaniem węgla wkręcamy stopkę tak, aby zbiornik zawisł w powietrzu. Następnie odkręcamy stopkę do czasu, aż dotknie podłoża. Odkręcamy stopkę jeszcze o pół obrotu. Do tak ustawionego zbiornika zasypujemy węgiel.
      Czynność taka powinna zostać wykonana podczas instalacji kotła oraz w każdym przypadku demontażu podajnika.

      Drugim przypadkiem piszczenia z okolic podajnika mogą być dźwięki wydobywające się z przegrzewanych elementów palnika. Należy zweryfikować ilość węgla na palniku podczas pracy (na palniku powinien znajdować się kopiec żaru wysokości około 3-4 cm palący się żółto pomarańczowym płomieniem).
      W przypadku braku odpowiednio wysokiego kopca na palniku lub zapadania się paleniska należy zmniejszyć obroty dmuchawy lub zwiększyć ilość podawanego węgla.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71028
      Robertb
      Uczestnik

      Faktycznie serwisant ponownie ustawiał podajnik wg powyższych zaleceń.
      Od tamtego czasu zaczęło piszczeć, ale jest jeszcze jedna sprawa – miałem zasypany mokry ekogroszek, ścianki zbiornika ociekały wodą, teraz go wysuszyłem, zasypałem suchym i jest lepiej. Słychać tylko delikatny pisk co jakiś czas. Poczekam do jutra niech ślimak się całkiem wysuszy, bo aż ociekał mokrym miałem.

    • #71027
      Robertb
      Uczestnik

      Na suchym jest ciszej, ale czasami piski się pojawiają. Ustawię zasobnik tak jak był wcześniej i dam znać.

    • #71026
      PIOTR
      Uczestnik

      WITAM
      Podajnik ustawiony prawidłowo , zaniżanie paleniska nie występuje , węgiel suchy ,krotność podawania na 7 , nadal piszczy chyba serwis mnie czeka pozdrawiam

    • #71025
      Robertb
      Uczestnik

      Witam,
      piszczenie występuję nadal. Nie ważne czy węgiel jest suchy,czy mokry, czy stopka wkręcona bardziej czy mniej. Po prostu piszczy i tyle. A co gorsza nie zawsze i różnym rodzajem dźwięku oraz poziomem hałasu. Co dalej? Czy Serwis ma jakąś radę?

    • #71024
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Napisz zgłoszenie do serwisu z adresem, numerem kotła i datą zakupu. Przyjedzie do Ciebie serwisant i zweryfikuje sytuację.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71023
      Janusz Żakowicz
      Uczestnik

      Podepnę się pod temat, bo u mnie też to występuje, ale ja już wiem na 95% z jakiego elementu.
      Mam obrotową retortę i na końcu ślimaka, już za kielichem palnika, jest taki „motylek”, który kręci retortą.
      Piszczy tylko podczas obrotu retorty.

      Czy jest na to jakaś rada? Jakieś smarowanie?

    • #71022
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czasami wystarczy zdemontować zabierak i nasmarować w miejscu styku zabieraka z otworem w którym pracuje (tulejkę zabieraka pracującą w tulejce kolana) smarem miedziowym.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71021
      Janusz Żakowicz
      Uczestnik

      Tylko, że to piszczenie występuje tylko pod koniec obrotu, kiedy zabierak już końcówką trze po zębach żeliwnej obrotowej retorty. W początkowej fazie obrotu nic nie piszczy.
      Tak wynika z obserwacji palnika.
      Czy ten smar miedziowy nadaje się do smarowania tej żeliwnej części? Jest ona przecież gorąca, w zasadzie to sam palnik .

      Pozdrawiam

    • #71020
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Johny13z:
      Smarowanie zębów wianka zębatego oraz płaskownika zabieraka nie ma większego sensu. Sugeruję jednakże sprawdzenie w jakiej formie są zęby wianka zębatego. Ważne aby nie było na zębach głębokich bruzd wytartych przez zabierak.

      Czarny 2410:
      Dlaczego masz krotność podawania ustawioną na 7. Ustaw ją na 2 przy czasie oczekiwania na 10 min.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71019
      Janusz Żakowicz
      Uczestnik

      Sprawdzę przy najbliższym czyszczeniu paleniska, ale jak ostatnio wyciągałem wianek to nie zauważyłem nic złego poza tym, że na zębach wianka i na płaskowniku zabieraka miejsce styku ładnie jest wypolerowane 🙂

    • #71018
      MaciejM
      Uczestnik

      Witam

      Johny13z:
      Smarowanie zębów wianka zębatego oraz płaskownika zabieraka nie ma większego sensu. Sugeruję jednakże sprawdzenie w jakiej formie są zęby wianka zębatego. Ważne aby nie było na zębach głębokich bruzd wytartych przez zabierak.

      Czarny 2410:
      Dlaczego masz krotność podawania ustawioną na 7. Ustaw ją na 2 przy czasie oczekiwania na 10 min.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

      A co mam zrobić gdy piec jest nowy, pracuje dwa miesiące i już popiskuje……

    • #71017
      PIOTR
      Uczestnik

      Witam
      Krotność podawania ustawiłem na 7 ponieważ przy niższych wartościach występowało zaniżanie paleniska
      (najwidoczniej jakość węgla co najmniej mierna była ) zmieniłem paliwo i zmniejszyłem krotność do 3
      nadal popiskuje

    • #71016
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ustaw krotność podawania na 2 i jej nie zmieniaj (czym wyższa krotność tym mniej podaje w PODTRZYMANIU). Jeżeli podczas pracy zaniża się palenisko zmniejsz obroty dmuchawy, a gdy to nie pomoże to jeszcze skróć czas pauzy podajnika o 5-10 s.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 15 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.