Piec nie potrafi osiągnąć temp. nastwy kotła.

Strona główna Forum Pomoc techniczna Piec nie potrafi osiągnąć temp. nastwy kotła.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #70979
      Robert Gierula
      Uczestnik

      Witam serdecznie,

      Od kilku dni mam problem z moim piecem Q EKO DUO 25 aut POG z dmuchawą Wpa07 (rok prod. 2010) który nie potrafi osiągnąć nastawy kotła. Trochę się nie pokoje, bo temperatury na dworze nie są niskie, a piec ma zawsze jakieś 8-10stopni mniej niż nastawa. Zmieniałem ustawienia dmuchawy (zmniejszałem i zwiększałem obroty), a także zmieniałem ustawienia czasu pauzy podajnika (najpierw skróciłem pauzę do40s, a później wydłużyłem pauzę do 60s) no i bez pozytywnego rezultatu. (Reszta ustawienie kotła jest taka sama jak w momencie gdy pic osiągał zadaną temperatur). Panowie proszę o pomoc

    • #70983
      misiek
      Uczestnik

      Podaj jakie masz nastawy, czy jest zawór 4d lub 3d, będzie łatwiej coś doradzić. Jak duży dom ogrzewasz, nowy czy stary, jak ocieplony. Jakim opałem palisz.

    • #70982
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Robercie G napisz mi jaki posiadasz palnik – stały czy obrotowy. Jeżeli stały to ważne jest aby palenisko było uszczelnione w miejscu styku z komorą powietrzną.

      Sugerowane nastawy:
      Czas pauzy podajnika – 50 s (na palniku musi być usypany kopiec samego żaru o wysokości 3-4 cm)
      Obroty dmuchawy – 2
      Czas oczekiwania – 10 min
      Krotność podawania – 2
      Czas dmuchawy podtrzymania – 5 s
      Obroty dmuchawy podtrzymania – 1
      Obroty dmuchawy wzrost – 1

      Po wprowadzeniu tych nastaw sugeruję ustawienie temperatury zadanej kotła na 65 stopni C, ustawienie temperatury załączenia pompy na 45 stopni C oraz zmniejszenie temperatury na instalacji na zaworze mieszającym (jeżeli taki jest zainstalowany).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #70981
      Robert Gierula
      Uczestnik

      Witam,

      Posiadam palnik obrotowy. Sprawdzę podane ustawienia i wprowadzę ewentualne korekty zgodnie z zaleceniami. W późniejszym terminie napiszę jakie dało to efekty.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.