Piec nie potrafi osiągnąć temp. nastwy kotła.

Strona główna Forum Pomoc techniczna Piec nie potrafi osiągnąć temp. nastwy kotła.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #70979
   Robert Gierula
   Uczestnik

   Witam serdecznie,

   Od kilku dni mam problem z moim piecem Q EKO DUO 25 aut POG z dmuchawą Wpa07 (rok prod. 2010) który nie potrafi osiągnąć nastawy kotła. Trochę się nie pokoje, bo temperatury na dworze nie są niskie, a piec ma zawsze jakieś 8-10stopni mniej niż nastawa. Zmieniałem ustawienia dmuchawy (zmniejszałem i zwiększałem obroty), a także zmieniałem ustawienia czasu pauzy podajnika (najpierw skróciłem pauzę do40s, a później wydłużyłem pauzę do 60s) no i bez pozytywnego rezultatu. (Reszta ustawienie kotła jest taka sama jak w momencie gdy pic osiągał zadaną temperatur). Panowie proszę o pomoc

  • #70983
   misiek
   Uczestnik

   Podaj jakie masz nastawy, czy jest zawór 4d lub 3d, będzie łatwiej coś doradzić. Jak duży dom ogrzewasz, nowy czy stary, jak ocieplony. Jakim opałem palisz.

  • #70982
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Robercie G napisz mi jaki posiadasz palnik – stały czy obrotowy. Jeżeli stały to ważne jest aby palenisko było uszczelnione w miejscu styku z komorą powietrzną.

   Sugerowane nastawy:
   Czas pauzy podajnika – 50 s (na palniku musi być usypany kopiec samego żaru o wysokości 3-4 cm)
   Obroty dmuchawy – 2
   Czas oczekiwania – 10 min
   Krotność podawania – 2
   Czas dmuchawy podtrzymania – 5 s
   Obroty dmuchawy podtrzymania – 1
   Obroty dmuchawy wzrost – 1

   Po wprowadzeniu tych nastaw sugeruję ustawienie temperatury zadanej kotła na 65 stopni C, ustawienie temperatury załączenia pompy na 45 stopni C oraz zmniejszenie temperatury na instalacji na zaworze mieszającym (jeżeli taki jest zainstalowany).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #70981
   Robert Gierula
   Uczestnik

   Witam,

   Posiadam palnik obrotowy. Sprawdzę podane ustawienia i wprowadzę ewentualne korekty zgodnie z zaleceniami. W późniejszym terminie napiszę jakie dało to efekty.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.