Jakie ustawinia

Strona główna Forum Pomoc techniczna Jakie ustawinia

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68623
      Sławek
      Uczestnik

      Witam posiadam piec Q Eko Duo 25 kw.Sterownik Eco max 800.3 grzejniki reszta ogrzewanie podłogowe.kaloryfer czterodrożny,podłogówka trójdrożny z siłownikami.Czy ktos w stanie mi podac parametry ustawień.Ogólnie jest wszystko ok.,lecz w popiele ma małe gródki szlaki,czasami jest ona twarda czasami miękka.Może zależeć to od wegla ale chetnie poczytam inne opinie .

    • #68633

      Cześć Sławek.
      Mam pytanie. Jaką temperaturę wody masz na podłogówce.
      Bo przy obecnych mrozach mam 42 stopnie i nie wiem czy to nie jest za dużo.
      Cały dół domu mam w podłogówce a góra jeszcze nie skończona.

    • #68632
      Jan Skonieczny
      Uczestnik

      W załączeniu przesyłam link do programu, który dobiera ustawienia.

      LINK – do programu

    • #68631
      Sławek
      Uczestnik

      moim zdaniem trochę za wysoka,.Ja mam 33 stopnie i waha się +-2 stopnie .w domu 21 stopni

    • #68630

      No właśnie też tak mi się wydaje.
      A podłogówkę robiłem sam z kuzynem także może coś zrobiliśmy żle.
      W domu mam około 22-23 stopnie

    • #68629
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sławku ustaw następujące parametry:

      Menu główne>
      Czas pracy podajnika Praca – 10s
      Przerwa podajnika praca – 40s
      Moc nadmuchu – 23-35 % (tak aby na palniku zawsze był kopiec żaru 3-4 cm oraz żółto pomarańczowy płomień)
      Przerwa podawania nadzór – 15 min
      Ustawienia serwisowe>
      Praca podajnika nadzór – 10s
      Wydłużenie pracy nadmuchu – 1s

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68628
      Sławek
      Uczestnik

      Dziekuje.I jeszcze jedno pytanie klapka od wentylatora jak powinna być otwarta

    • #68627
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Otwórz ją maksymalnie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68626
      Sławek
      Uczestnik

      Witam ponownie.Po ustawieniach podanych przez ciebie(SERWIS) mam tak zwane kalafiory (dosyłam zdjęcie) co mam zmienić a żeby nie było ich , Lub nie było ich aż tak dużo .Ten sam węgiel miałem i wcześniej nie było ich aż tyle.Jeszcze jedno pytanie ,mam pod sterownik podłączone pogodynke zew. i w ustawieniach serwisowych jest coś takiego jak KRZYWA ,na ile ją ustawić ?

      h5c11569.jpg

      h6ac402c.jpg

    • #68625
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      To co widzimy na zdjęciach jest wynikiem spalania w nadmiarze powietrza. W tym wypadku będzie konieczność zmniejszenia nadmuchu (od wartości obecnej o około 5%) do uzyskania kopca żaru 3-4 cm bez szlaki z pomarańczowo żółtym płomieniem.

      Sterowanie pogodowe warto włączyć do sterowania temperaturą instalacji poprzez zawór mieszający z siłownikiem. W przypadku, gdy zawór steruje instalacją grzejnikową to sugeruję ustawić krzywą grzewczą na 1.2, a w przypadku podłogówki na 0.6 Oczywiście są to tylko sugestie, po których należy zweryfikować poprawność uzyskiwanych temperatur w pomieszczeniach i ewentualną korektę krzywych.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.