HT tronic 500 – brak wyboru w menu algorytmu pracy

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT tronic 500 – brak wyboru w menu algorytmu pracy

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68564
      Adam Buliński
      Uczestnik

      Jestem nowym posiadaczem kotła Q EKO DUO 25 , sterownik HT tronic 500, chciałbym ustawić sterowanie regulatorem pokojowym kotła i wprowadzić go w stan pracy określony w algorytmie 0, ale nie ma w moim sterowniku tej funkcji. Może ktoś pomoże? Pozdrawiam

    • #68568
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Algorytm pracy jest fabrycznie ustawiony na wartość 2 (wyłączanie pompy w przypadku zadziałania termostatu). Algorytm 0 powodowałby przejście w tryb podtrzymania niezależnie od temperatury na kotle – co przy zbyt niskich temperaturach wody w kotle niekorzystnie wpływałoby na jego żywotność.
      Po wyłączeniu pompy od termostatu kocioł szybko osiąga zadaną temperaturę i przechodzi do podtrzymania.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68567
      Adam Buliński
      Uczestnik

      Witam serdecznie. Niestety w moim przypadku pompa obiegowa spełnia rolę pompy mieszającej i po jej wyłączeniu zaczyna działać grawitacja która podgrzewa całą instalację do temperatury zadanej kotła więc regulacja termostatem pokojowym kotła nie ma sensu. Doszedłem do wniosku czytając forum, że mogę zastosować regulację termostatem pokojowym zaworu i jak na razie wygląda na to, że działa. Chciałbym tylko wiedzieć, jakie ustawienia parametrów zaworu czyli: histerezy, amplitudy, czasu pracy i pauzy zaworu w tym przypadku byłoby najlepsze.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam

    • #68566
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czas pracy zaworu – 5 s (zawór powyżej 120 s/90stopni), 4 s (zawór poniżej 120s/90 stoni)
      Czas pauzy zaworu – 20 s
      Histereza zaworu – 1 stopień C
      Amplituda zaworu – 5 stopni C

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.