Q Eko 15 kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q Eko 15 kw

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68537

      Witam
      Mam standardowy problem.
      Kocioł grzeje pierwszy sezon w nowym budynku.
      Na razie ogrzewamy tylko dół domu tj. jakieś 60 metrów. Góra jeszcze nie wykończona.
      Cały dół jest w podłogówce.
      Pytanie dotyczy spalania bo cały czas testuje węgiel i miejsca zakupu.
      Cały zasobnik czyli 5 worków węgla za 1000 zł starcza mi na około 7 dni, a węgla z castoramy za 620 zł starcza mi na niecałe 6 dni.
      Różnica cenowa według mnie przechyla szalę na CASTO ale ilość popiołu z tego drogiego to pół worka a tego taniego to cały worek. Cały czas walczę z tymi spiekami ale cały czas przegrywam.
      Chyba mój piec pracuje w takich warunkach że tak ma być.
      I moje pytanie do serwisu albo osoby która ma taki sam piec i podobne warunki jak u nich wygląda to spalanie.
      Bo trochę obawiam się czy jak wykończymy górę to spalanie wzrośnie jeszcze raz.
      Dmuchawa WPA 07 i przesłona wiatraka uchylona na jakieś 2 cm
      Obroty dmuchawy 1.
      Czas pauzy podajnika 50 s

    • #68541
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Niezależnie od węgla spalanie musi charakteryzować się kopcem żaru na palniku o wysokości około 3-4 cm i płomieniem o żółto pomarańczowej barwie. W przypadku lepszego węgla zazwyczaj możemy czas pauzy podajnika delikatnie zwiększyć (np. do 55s), a gorszego (węgiel za 620 zł prawdopodobnie jest czeskim ekogroszkiem – brunatnym) zmniejszamy (np. do 40-45).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68540

      Witam
      Dzięki za odpowiedz
      Dzisiaj wrócę z pracy to wprowadzę te ustawienia. W weekend siedzę w domu więc będę obserwował.
      Pozdrawiam

    • #68539

      Witam
      Minęło parę dni na tych ustawieniach i jest o niebo lepiej.
      W czwartek wieczorem do zasobnika wrzuciłem 5 worków tego za 620. I prawdopodobnie wystarczy do czwartku. Może to te ustawienia ale myślę że jest po prostu cieplej na dworze. Jedno jest pewne że popiół mam bez takich wielkich spieków(występują ale bardzo mało). Kopiec żaru jest też wyższy.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.