Wyższa temperatura niż zadana

Strona główna Forum Pomoc techniczna Wyższa temperatura niż zadana

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68534

      Mam sterowni ht-tronic 500 i piec Q ECO DUO 17 temperature nastawioną mam 60 stopni a gdy piec jest w podtrzymaniu temp. osiąga 75 stopni .Obroty dmuchawy mam ustawione 1 /obroty w podtrzymaniu 1/wzrost obrotów o 1 przesłona wentylatora otwarta jakies 2-3 cm
      I jak wcześniej pisałem „Mam chyba problem z wentylatorem gdyż wydaje mi się że pracuje on całyczas na tych samych obrotach ponieważ zmieniałem obrty a są one umnie od 0do 5 a w palniku nadmuch był cały czas taki sam jedynie się zmieniał gdy zamykałem lub otwierałem przesłone wentylatora.Nawet jak ustawiłem na zero to wydawało mi się że pracował wentylator.Wentylator mam WPA 07 sterownik HT 500 a piec zakupiony jest w 2013r”
      Dalej mi się wydaje że obrty są bezwzgendu na zmiane biegu takie same.

    • #68536
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przymknij przysłonę na dmuchawie, aby pozostała szczelina około 1,5 cm.

      Dmuchawa WPA 07 ma płaską charakterystykę prędkości w początkowym zakresie obrotów (dmuchawa w sterowniku posiada regulację obrotów do 24 lecz jest ona zablokowana) więc zmiany prędkości między biegami 0-5 są minimalne. Bieg „0” jest prędkością minimalną dmuchawy więc wentylator będzie także na nim pracował.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.