Red eko duo nl 25

Strona główna Forum Pomoc techniczna Red eko duo nl 25

  • Ten temat ma 5 odpowiedzi, 1 odpowiedź, a ostatnio został zaktualizowany 10 lat temu przez SERWIS1.
Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68524
      Anonim
      Gość

      Witam.
      Mam następujący problem z kotłem:mianowicie regularnie wyłącza się .
      Musze co jakiś czas chodzić do kotłowni i go włączać przyciskiem start.
      Czasami po nocy jak się wyłączy to i zgaśnie.
      Wspomnę tylko ze tak się się zaczęło dziać po wizycie serwisanta z tej firmy.
      Wcześniej nie było żadnych problemów z tym kotłem.
      Może ktoś miał podobny problem?
      Z góry dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam

    • #68530
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kocioł może przejść na STOP w dwóch przypadkach:

      1) Osiągnie temperaturę zadaną, a następnie temperatura spadnie poniżej Nastawa CO min/ temp. wył dmuchawy.
      Rozwiązanie: Ustawiamy temperaturę załączania pomp 10 stopni wyżej od Nastawa CO min/ temp. wył dmuchawy (Przykład: Temperatura zał. pomp – 45 stopni C; Nastawa CO min/ temp. wył dmuchawy – 35 stopni C).

      2) Kocioł w ciągu dwóch godzin od naciśnięcia START nie osiągnie temperatury zadanej.

      Poniższy post sugeruje raczej pierwszą sytuację.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68529
      Anonim
      Gość

      Witam.
      Takie właśnie mam ustawienia .
      Wspomnę że ustawienie kotła jest na 60 stopni ,a regulacja ciepła odbywa się tylko zaworem .
      Wszystkie inne ustawienia też wydają się dobre .Z tego co się zorientowałem serwisant wyłączył priorytet cwu .Wcześniej kocioł chodził malinowo,wchodziłem tylko po to aby go wyczyścić i dosypać węgla .A teraz co chwila trzeba latać,nie wspomnę ze potrafi po nocy zgasnąć .
      Pozdrawiam

    • #68528
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Proszę ustawić temperaturę załączenia pomp na 50 stopni C, a temperaturę zadaną kotła na 65 stopni C.

      Sugeruję zweryfikować czy spalanie na palniku odbywa się w postaci kopca żaru wysokości około 3-4 cm ze spokojnym żółto – pomarańczowym płomieniem.
      Jeżeli nie ma wystarczającego kopca sugeruję w pierwszej kolejności przysłonić przysłonę na dmuchawie, aby pozostała szczelina nie większa niż 2 cm.

      Kocioł nie wyłączy się w przypadku, gdy temperatura nie spadnie poniżej nastawy minimalnej. W tym przypadku jest to spowodowane dużym spadkiem temperatury po załączeniu się dodatkowych odbiorników ciepła lub pracą palnika z nadmiarem powietrza (brak mocy i sprawności spalania).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68527
      Anonim
      Gość

      Witam.
      Dziękuje za poradę udało się ogarnąć kociołek :).
      Mam jeszcze jedno pytanie tym razem z innej beczki ,mianowicie :
      Jak zmienić nastawy CWU żeby woda osiągnęła 80 st.,w ustawieniach max mam 65 st.
      Z góry dziękuję za szybką Odp.
      Pozdrawiam

    • #68526
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Nastawa CWU jest ograniczona do 70 stopni C. Takie ustawienie jest możliwe w przypadku, gdy NASTAWA CO MAX będzię ustawiona minimalnie na 80 stopni C (przy ustawionym parametrze NASTAWA CO WZROST – 10 stopni C).
      Nie ma fizycznej możliwości na podniesienie nastawy CWU do 80 stopni C.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.