EKO DUO 25 + HT tronic 500 – problem z regulatorem

Strona główna Forum Pomoc techniczna EKO DUO 25 + HT tronic 500 – problem z regulatorem

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #68500
   ksz
   Uczestnik

   Ostatnio kilka razy zdarzyło się, że piec wygasł kompletnie. Dwa razy pod moją nieobecność był rozpalany przez mniej doświadczone osoby i biorę pod uwagę, że w opcjach mogło zostać coś przestawione. Za każdym razem gdy piec wygasał paliła się kontrolka ALARM (dokładny błąd nie został zanotowany) a woda z kranu leciała bardzo gorąca (widocznie kocioł rozładowywał zbyt wysoką temperaturę na CO i CWU).

   Jednak nie zmienione nastawy mnie zmartwiły. Dzisiaj „przyłapałem” regulator na tym, że wariuje (nagrałem filmik ale waży > 200MB, na dniach spróbuję go zmniejszyć i udostępnić). Generalnie wygląda to tak:
   – nastawa kotła 57, temperatura kotła 61, tryb pracy START, nie mogę zmienić nastawy
   – zmieniam na STOP, mogę zmieniać nastawę temperatury kotła, włączam START, temperatura nastawy wskakuje na 57 i nie mogę zmieniać (góra dół)
   – znowu zmieniam na STOP, przestawiam o kilka stopni, włączam START, przez kilka sekund mogę zmieniać nastawę kotła, a później w losowym momencie wskakuje mi znowu na 57 i nie mogę zmieniać wartości

   Próbowałem z odłączeniem od pądu, myśląc że to chwilowe zachowanie ale po przywróceniu napięcia nadal jest to samo..

   Dość mocno dbamy o to, by w czasie burz odłączać wszelką elektronikę od sieci ale nie mogę być pewien, że coś po sieci nie doleciało i nie uszkodziło regulatora. Jak mogę się upewnić, że działa on w porządku? Czy ma jakąś procedurę testową którą mogę uruchomić aby się sam zdiagnozował?

  • #68502
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Nastawa CO jest blokowana w przypadku, gdy nastawa CWU ustawiona jest zbyt wysoko. Standardowo ustawiony jest parametr Nastawa CO wzrost na 10 stopni C, który stawia nastawę CO minimalnie 10 stopni wyżej od nastawy CWU w przypadku, gdy użytkownik ustawi zbyt niską nastawę CO do nastawy CWU.
   Według tej zależności masz ustawioną nastawę CWU na 47 stopni C.
   Zweryfikuj ustawienia:
   1) Nastawa kotła na 65 stopni C.
   2) Czas oczekiwania – 10 min
   3) Krotność podawania – 2
   4) Czas dmuchawy podtrzymania – 5s
   5) Obroty dmuchawy podtrzymania – 1 (przysłona na dmuchawie otwarta na 2 cm)
   6) Czas pauzy podajnika – 50s
   7) Obroty dmuchawy – 1

   Aby zweryfikować problem należy po załączeniu się alarmu nacisnąć STOP po którym pojawi się komunikat ALARM. Naciskamy następnie START i pojawia się komunikat alarmu (np.Czujnik kotła).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.