Q Pellet Duo – pytanie

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q Pellet Duo – pytanie

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68473

      Witam
      Jestem zainteresowany Waszym kotłem ale znalazłem alternatywę dla niego ( w sumie każda firma ma taką 😛 ) a mianowicie ” Kostrzewa Compact Bio Luxury ” – z tego co widzę to różnica pomiędzy nimi jest taka że Kostrzewa posiada Fuzzy Logic 2 + sondę lambda, ale kocioł 24 kW jest droższy od Waszego Q pellet duo 35 kW ( u Was w cenniku 15862,- a w sklepach internetowych 12690,- 😛 – mała rozbieżność ) (moc kotła pomiędzy 25-35 kW ale to później). Do ogrzania będzie : piwnica około 50-60m2, parter 100m2 i piętro 140m2 – zastanawiam sie też nad garażem to jest kolejne 35m2.
      Przekonajcie mnie (taka mała prośba) że Wasz kocioł jest „lepszy” !!

      Co wchodzi w cenę kotła ( do podłączenia będzie: 1-2 x obwody grzewczy dla grzejników, 1 x podłogówka i 1 x do CWU. 2 termostaty pokojowe (po 1 na każde piętro – nie mogę ich znaleźć w Waszym cenniku) i palenie zarówno drewnem jak i peletem ) . Co muszę dokupić a co jest w „zestawie” .

      Jak by to powiedzieć – jestem lekko zielony w tym temacie (instalacja kotła) ale bardzo ciekawy z jakimi kosztami muszę sie liczyć przy wyborze Waszego kotła.

    • #68481
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zgodnie z zasadą, że każdy sprzedawca swój towar chwali nie będę Cię przekonywał odnośnie wyboru kotła. Rzetelne informacje na temat naszych urządzeń znajdziesz przeglądając forum pisane przez użytkowników.

      Kocioł w zestawie posiada palnik marki Pellas wraz z automatyką RControl 890 produkowaną przez firmę Plum. Automatyka w wersji podstawowej umożliwia sterownie obiegiem CO, CWU oraz mieszaczowym z pompą. Obiegi mogą być niezależnie sterowane poprzez dwa termostaty pokojowe (lub jeden fabryczny EcoSter 200 z możliwością wykonywania pomiarów w trzech miejscach budynku).
      Standardowo automatyka wyposażona jest w czujnik CO, CWU, mieszacza i temperatury zewnętrznej.
      Sterownik można rozbudować o dodatkowe moduły rozszerzające.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68480

      Dzięki za odp.
      Z tego wynika że sterownik pokojowy EcoSter 200 jest na wyposażeniu standardowym ?? to fajnie!!
      W cenniku wyczytałem że jest możliwość (za dopłatą) wstawienie sterownika z kolorowym wyświetlaczem (mnie interesuje sterownik pokojowy), ale już niestety nie znalazłem co to za model. Można uzyskać dokładniejszych informacji w tej sprawie ?? Na stronie firmy Plum z kolorowym wyświetlaczem znalazłem tylko takie coś : ecoTOUCH 800P.

      Czujnik temperatury zewnętrznej – sterowanie pogodowe ??

      Prosił bym też o wytłumaczenie odnośnie tych obiegów – z pieca wychodzi jedno zasilenie obiegów CO, CWU, podłogówki i tylko od instalatora pieca zależy czy rozdzieli to i zamontuje pompki na każdym zasilaniu osobno wraz z czujnikami temperatury i podłączy to pod kontroler na piecu tak aby „komputer” mógł tym wszystkim kierować indywidualnie?? czy też zbije to wszystko w jeden wielki obwód grzewczy gdzie na wszystko będzie oddziaływała jednakowa temp. wody z pieca??

      PS. Jaka jest wydajność tego pieca ?? i czy może orientuje się Pan odnośnie różnic pomiędzy Fuzzy Logic pierwszej jak i drugiej generacji. Piszą w necie tylko że 2-jka jest o 20% bardziej oszczędna podczas spalania.

    • #68479
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ecoster 200 jest wyposażeniem opcjonalnym.

      Można zamówić sterownik kotła R Control z kolorowym dotykowym wyświetlaczem.

      Czujnik temperatury zewnętrznej służy do obsługi pogodowej mieszacza.

      Sterownik umożliwia obsługę kilku niezależnych obiegów, które może instalator wykonać.

      Kocioł przy mocy nominalnej legitymuje się sprawnością powyżej 90%.

      Fuzzy Logic to algorytm regulujący pracę według wytycznych konstruktora. Nie jest to system myślący więc przy uruchomieniu wymaga wstępnej ręcznej regulacji.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68478

      Witam ponownie

      Mógłbym prosić o przekierowanie mnie gdzie znajdę u Was jakieś informacje i ceny tych sterowników ?? (R Control z kolorowym dotykowym wyświetlaczem, Ecoster200 i ewentualnie sterownik pokojowy z termostatem i kierowaniem pracy kotła z dotykowym i kolorowym wyświetlaczem – coś na styl ecoTOUCH 800P ). Ułatwiło by mi to życie gdyż byłbym w stanie się już w którąś stronę ukierunkować przy wyborze.

      Zadam jeszcze pytanie odnośnie doboru mocy kotła – dane jak powyżej odnośnie metrażu domu.
      Gdzieś wyczytałem że do tej powierzchni wystarczył by piec o mocy 25kW ?? Różnica pomiędzy 25 a 35 jest stosunkowo niewielka ale czy przy zawyżonej mocy kotła nadmiar „paliwa, ciepła itp.) uzyskanego w trakcie spalania nie będzie szedł w przysłowiowy komin.??

    • #68477
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Dopłata do kolorowego wyświetlacza to 400 zł netto, a do sterownika pokojowego z możliwością zdalnego sterowania EcoSter 200 to 450 zł netto.
      Producent sterownika kotła nie wprowadził jeszcze do sprzedaży sterownika EcoSter Touch (z dotykowym wyświetlaczem).

      Nie mogę potwierdzić mocy kotła ponieważ należałoby przeliczyć zapotrzebowanie ciepła przez budynek.Zbyt duży kocioł w przypadku braku odbioru mocy przejdzie do nadzoru lub postoju. Każdy kocioł można ustawić na mniejszą moc niż nominalna, aby pracował bez wyłączenia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68476

      W możliwości kotła względem ustawień to ja nie wątpię – z informacji jakie znajduję w necie mogę stwierdzić że kotły na pellet z funkcja Start-Stop (wiemy o co chodzi 😛 ) można porównać do pieców gazowych (pomijając zasypanie i czyszczenie raz na jakiś czas ) – mam na myśli ich bezobsługowość.

      Wracając co tego sterownika – mogę prosić o model tego z kolorowym wyświetlaczem co bym mógł mu się bliżej przyjrzeć ??

      Zbyt duży kocioł w przypadku braku odbioru mocy przejdzie do nadzoru lub postoju. Każdy kocioł można ustawić na mniejszą moc niż nominalna, aby pracował bez wyłączenia.

      – rozumiem że tu piec po osiągnięciu zadanej temp. wyłącza turbinę i podtrzymuje żar aż do spadku jej i wtedy ponownie przechodzi w stan palenia. ? ( pytanie tylko co lepiej wyjdzie – ekonomiczniej – czy funkcja Start-Stop czy podtrzymanie – bo w momencie gdy sterownik pokojowy znajduje się w miejscu gdzie jest podłogówka i osiągnie właściwej temp. może być w fazie podtrzymanie nawet kilka godzin zanim spadnie temp. w pomieszczeniu.) – dobrze to rozumiem ??

    • #68475
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku dokładnie ustawionej mocy 30% (ilość powietrza do ilości paliwa) ciągła praca bez zatrzymywania będzie najbardziej ekonomiczna. Ustawienie takie wymaga jednak od użytkownika poświęcenia trochę czasu na regulacje lub ustawienie z analizatorem spalin.

      Różnica między postojem, a nadzorem polega jedynie na ponownym rozpalaniu w przypadku postoju.
      Każde rozpalenie generuje włączenie dmuchawy na dużą moc w celu wyczyszczenia palnika co powoduje stratę poprzez wychładzanie wymiennika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.