Wyłączenie sterownika

Strona główna Forum Pomoc techniczna Wyłączenie sterownika

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #68454
   sebastianek76
   Uczestnik

   Witam
   Mam pytanie dotyczący ewentualnych błędów wynikających z oprogramowania sterownika Menuet. Piec to EKO DUO 25kW, od dłuższego czasu wyłącza się średnio 2 razy w tygodniu (przechodzi w tryb alarmu). Kręci nawet przy temp kotła 60 st.Od czasu do czasu sterownik potrafi przejść w tryb wyłączenia „N”.
   Czy jest możliwy reste oprogramowania i wgranie świeżego?
   Pozdrawiam
   Sebastian

  • #68456
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Jeżeli kocioł przechodzi w tryb ALARM to oznacza, że jeden z czujników widzi skrajną temperaturę (może to wynikać ze wzrostu lub spadku temperatury na czujniku lub też z jego uszkodzenia). W każdym przypadku pojawienia się Alarmu musisz nacisnąć Stop, a następnie Start w celu odczytania nazwy alarmu (np. Czujnik kotła). Jeżeli wiemy czego dotyczy alarm możemy zacząć szukać rozwiązania problemu.

   Sprawa wyłączenia się sterownika na N- Stop może wynikać z kilku sytuacji.

   1) Kocioł po włączeniu przyciskiem Start musi w ciągu 2 godzin osiągnąć temperaturę zadaną, jeżeli tego nie zrobi wyłączy się na N-Stop.

   2) Proszę zweryfikować ustawienia w Menu:
   – Nastawa CO Min – 35 stopni C,
   – Temperatura załączenia pomp – 45 stopni C.
   W przypadku, gdy temperatura załączenia pomp będzie równa z temperaturą wyłączenia kotła (Nastawa CO Min) nagły duży odbiór ciepła spowoduje, że temperatura na kotle może spaść poniżej nastawy CO min wyłączając kocioł.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.