QPLUS 25 – nie palący się miał

Strona główna Forum Pomoc techniczna QPLUS 25 – nie palący się miał

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68451
      matkie
      Uczestnik

      Witam,
      Rozpocząłem sezon grzewczy i rozpoczął się problem z paleniem miału.
      Komin wyczyszczony, piec wyczyszczony, dmuchawa i wszystkie wloty przeczyszczone, woda do obiegu dolana i zaczynamy palenie ……

      Problem jest taki, że miał nie chce się palić. Maksymalna temperatura jaką osiąga to 43 stopnie. Wiem, że miał jest dobry bo zamówiło go 2 sąsiadów. (Osobiście paliłem nim także u nich) Bez problemu osiąga 65 stopni. Mają piece ,, wyglądające na własnoróbki” bez możliwości regulacji wentylatorów, przedmuchów itp….

      Regulowałem wentylator, paliłem miał mokry, wilgotny i suchy. I nic.
      Jak otwieram drzwiczki i mieszam miałem to jest dzwięk jakbym palił węgiel drzewny, bez ognia.

      Co robić???

      Jakikolwiek ogień mam tylko przy otwartych drzwiach. Po zamknięciu płomień znika.
      Po 5h palenia włączyłem wentylator na 12 i dodatkowo zablokowałem klapkę od wentylatora w pozycji pionowej (zdjęcie nr 1) to po zamknięciu drzwi płomień się utrzymywał i temp. skoczyła do 53 stopni.
      Płomień jest niewielki i utrzymuje się tylko nad otworem od powietrza (zdjęcie nr 2)

      hb2be619.JPG

      h4367fde.JPG

      h5fcf96e.JPG

      Nastawa 65 stopni
      Czas przedmuchu 10
      Czas między przedmuchami 3

    • #68453
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sugeruję wykonać następujące czynności:
      1) Wyczyścić dokładnie palenisko (głównie szczeliny między rusztem i tylną ścianę z dyszami) i nasypać mokry miał do wysokości najwyższych otworów na tylnej ścianie.
      2) Ustawić obroty minimalne na 2 a maksymalne na 4.
      3) Rozpalić miał od góry i włączyć od razu po rozpaleniu dmuchawę (nie rozpalać na otwartych drzwiach).

      Ze zdjęć wynika że powietrze jest dostarczane jednakże nie może przedostać się przez zasypany miał i dlatego pali się tylko w miejscu , gdzie znajduje się otwór napowietrzający.
      Węgiel, który się żarzy bez płomienia wygląda na odgazowany we wcześniejszej fazie spalania.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.