Instalacja pieca Q EKO palnik obrotowy

Strona główna Forum Pomoc techniczna Instalacja pieca Q EKO palnik obrotowy

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68400
      ter69
      Uczestnik

      Witam serdecznie.
      Kocioł szczesliwie dotarł. Orurowanie poskręcanie. Teraz czas przy samym piecu pogrzebać…

      Mam kilka wstępnych pytań :

      – na zdjeciu nr 1 są 4 sruby czy wkrece je max czy nie cały czas pierścień ze zdjecia nr 2 sie rusza na boki .Czy to tak ma być a może śruby za krótkie są?
      – rozumiem że w przypadku obrotowego palnika nie trzeba nic uszczeniac (wianek foto 2)
      – obeszliśmy cały kocioł dookoła i nie wiem gdzie zamocować czujniki ze zdjecia 4 (mamy zlokalizowany czujnik kosza oraz powrotu foto 3).

      Pytania pewnie banalne 😉 ale prosze coś podpowiedzieć

      h588737f.jpg

      h0bb3b36.jpg

      h561ae16.jpg

      h120803c.jpg

    • #68409
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Odp. 1. Śruby w tej wersji palnika służą jedynie jako zaślepki.
      Odp. 2. Palnika obrotowego nie uszczelniamy.
      Odp. 3. Czujnik kosza montujemy na rurze podajnika w mufie przyspawanej około 20 cm od kotła. Czujnik powrotu montujemy na rurze wody powracającej do kotła z instalacji (blisko kotła).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68408
      ter69
      Uczestnik

      Dzieki za szybka odpowiedz (nie chce zawracac głowe …w niedziele ).

      1) Jesli chodzi o pyt nr 4 to troche źle sie wyraziłem bo czujniki kosza i powrotu mamy zamontowane natomiast te ze zdjecia nr 4 nie bardzo wiem gdzie założyć….

      2) Na filmie instruktażowym podobnego pieca (http://www.youtube.com/watch?v=TPBJqteV9G8) podali że ważne jest aby ten wianuszek kręcił sie centrycznie wewnątrz tego pierścienia stąd pytam. Ale w naszej wersji palnika to pewnie wystarczy jedno w drugie włożyć i tyle + dobrze piec wypoziomować.
      A czy w związku z tym nie dojdzie do sytuacji gdzie pierścień zacznie sie krecić razem z wianuszkiem ???
      Czy w przypadku braku uszczelnienia część powietrza z dmuchawy nie bedzie ” uciekać” na boki pierścienia ?

      Pozdrawiam

    • #68407
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czujnik kotła wkładamy w mufę obok zasilania za kotłem.
      Czujnik zaworu montujemy za zaworem w kierunku instalacji.
      Na komorze powietrznej przyspawany jest cienki pierścień centrujący więc nie trzeba już niczego ustawiać.
      Podajnika nie poziomujemy poziomicą, a jedynie po zmontowaniu całości wraz ze zbiornikiem przed wsypaniem węgla wkręcamy stopkę, aby zbiornik zawisł w powietrzu. Następnie odkręcamy stopkę, aż dotknie podłoża plus pół obrotu.
      Pierścień może obrócić się wraz z wiankiem zębatym w przypadku, gdy wianek zbyt mocno się nagrzeje (zbyt niskie spalanie – nadmiar powietrza).
      Między komorą powietrzną, a pierścieniem zewnętrznym jest bardzo mała szczelina, przez którą nie powinno wydostawać się „lewe” powietrze.
      Szczelina między wiankiem zębatym, a pierścieniem zewnętrznym powinna być przykryta żarem. Powietrze, które się przez nią wydostaje dostarcza tlen do dopalenia węgla.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68406
      ter69
      Uczestnik

      Witam,

      Czujnik kotła wkładamy w mufę obok zasilania za kotłem.

      Tyle że ja o siebie widze tylko mufe od powrotu na górze – jeszcze sprawdze dzis dokładniej

      Czujnik zaworu montujemy za zaworem w kierunku instalacji.

      Czyli tam gdzie czerwona czy niebieska kropka (ja mam takie rozwiązanie jak poniżej)

      hf1c1df5.jpg

      Pozdrawiam,

    • #68405
      ter69
      Uczestnik

      Witam,

      Czujnik kotła wkładamy w mufę obok zasilania za kotłem.

      Tyle że ja o siebie widze tylko mufe od powrotu na górze – jeszcze sprawdze dzis dokładniej

      Czujnik zaworu montujemy za zaworem w kierunku instalacji.

      Czyli tam gdzie czerwona czy niebieska kropka (ja mam takie rozwiązanie jak poniżej)

      hf1c1df5_2014-10-13.jpg

      Pozdrawiam,

    • #68404
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czujnik temperatury kotła wkładamy w mufę widoczną na zdjęciu nr. 3.
      Czujnik temperatury powrotu montujemy w miejscu oznaczonym czerwoną kropką.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68403
      ter69
      Uczestnik

      No to teraz to mi sie już rozjaśniło 😉

      Ten czujnik powrotu przykleić do rury powrotu czy też jest jakieś inne rozwiązanie (na pompie ani na rurach nie mam mufy a pasowałoby żeby mieć dobry „styk temperaturowy” opaska metalowa , otulina czy jak) ?

      Bardzo dziękuje za wyczerpujące i konkretne odpowiedzi.

    • #68402
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Profesjonalnie byłoby zamontowanie mufy pomiarowej jednakże biorąc pod uwagę ważność tego czujnika w tej sytuacji sugeruję montaż przylgowo do rury w otulinie (należy uważać aby nie ścisnąć czujnika zbyt mocno).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.