Ustawienia fabryczne q pellet duo 15

Strona główna Forum Pomoc techniczna Ustawienia fabryczne q pellet duo 15

Oglądasz 26 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68372
      Lukasz
      Uczestnik

      witam jestem posiadaczem wspanialego pieca zadowolenie 100% tylko mam pytanie jak wejde w menu serwisowe nie moge nic przestawic i zmienic haslo jest 0000 ? Pomocy

    • #68399
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W sterownikach EcoMax 750, 800 i 850 hasło to 1976.
      W sterownikach RControl 890 hasło to 1992.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68398
      Lukasz
      Uczestnik

      Dziękuję za info mam jeszcze pytanie czy jakieś podstawowe ustawienia pieca są mam dom 135m2 pracuje na FL nic nie było ustawiane.

    • #68397
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Mogę podać Ci nastawy po uzyskaniu informacji z którego roku posiadasz kocioł oraz wersji sterownika (np. Eco Max 800P).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68396
      Lukasz
      Uczestnik

      Witam

      Piec kupiony 3 miesiace temu sterownik rcontrol890

    • #68395
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Nastawy w Modulacji mocy:
      100% Moc nadmuchu – 42%
      100% Praca podajnika – 9s
      50% Moc nadmuchu – 38%
      50% Praca podajnika – 6s
      30% Moc nadmuchu – 28% (jeżeli nie będzie można zejść poniżej 30% to należy zmniejszyć minimalne w serwisie)
      30% Praca podajnika – 3s
      Minimalna moc kotła w FL – 20%
      Maksymalna moc kotła w FL – 65%
      Histereza kotła 15 oC
      Temperatura zadana kotła – 70oC

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68394
      Lukasz
      Uczestnik

      Witam

      Bardzo dziekuje mam jeszcze pytanie jak ustawic poziom paliwa w zbiorniku caly czas miga (cal)

    • #68393
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Masz włączoną kalibrację.

      W celu korzystania z funkcji poziom paliwa należy skalibrować funkcję.
      Wsypujemy do zbiornika pellet (do pełna) i włączamy kalibracja 100%. Czekamy, aż wysypie prawie wszystko (podczas normalnej eksploatacji – może to potrwać kilka dni) i ustawiamy kalibracja 0%. Od tego momentu po zasypaniu zbiornika do pełna możemy ustawiać poziom paliwa wciskając dłużej enkoder.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68392
      Lukasz
      Uczestnik

      Witam

      Mam problem zaczyna mi sie zbierac taka szlaka przy palniku czyszcze wszystko ale to nic nie pomaga czy cos jest zle ustawione? I jeszcze pytanie instalator nie podlaczyl pogodowki powiedzial ze nic ona nie pomaga czy ma racje?

    • #68391
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Szlaka na palniku powstaje z pelletu, który jest zanieczyszczony (zazwyczaj jest to piasek).

      Same rozwiązania instalacyjne nie są tak proste do zasugerowania bez oględzin całości. Zazwyczaj sterowanie pogodowe jest przydatne jednakże na przykład w sytuacjach, gdy zamontowane są termostaty nie spełnia ono zbyt ważnej roli.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68390
      Lukasz
      Uczestnik

      jeszcze pytanko bo kupiłem na próbę agropellet i to dlatego robi się ta szlaka czy trzeba sterownik przestawić żeby nie robiła się ta szlaka? wcześnie miała lavapellet.

    • #68389
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Radzę ostrożnie podchodzić do agropelletu ponieważ podajnik i palnik niekoniecznie muszą z nim współpracować.
      Pellet do palnika musi być o średnicy 6-8 mm. większa granulacja może powodować problemy.
      Agropellet zazwyczaj jest ze słomy co skraca żywotność palnika i kotła ze względu na zawartość chloru.
      Spalanie wiąże się z częstszą obsługą ze względu na zanieczyszczenia – powstawanie większej ilości szlaki.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68388
      Lukasz
      Uczestnik

      Witam

      W nocy byly jakies problemy z dostawa pradu i teraz ja mam problem bo chyba zapalarka nie dziala nie chce rozpalic pelletu co moge sprawdzic jakies bezpieczniki

    • #68387
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdź w sterowaniu ręcznym poszczególne urządzenia odpowiedzialne za rozpalanie: grzałkę czy grzeje, dmuchawę oraz podajnik.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68386
      Lukasz
      Uczestnik

      dmuchawa podajnik działa, a jak sprawdzić grzałkę ?

    • #68385
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wystarczy włączyć grzałkę i po około 3 minutach sprawdzić czy w palenisku pojawi się ciepło od grzałki (ewentualnie poprzez lusterko można sprawdzić, czy grzałka świeci na pomarańczowo).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68384
      Lukasz
      Uczestnik

      witam

      nie działa ale teraz wyskoczyło uszkodzenie czujnika temperatury w sumie 3 razy nie było prądu w nocy sprawdzałem opis w alarmach.

    • #68383
      Lukasz
      Uczestnik

      Witam

      Rozmawiałem z serwisem pellas x i się okazało że grzałka padła teraz pytanie gdzie i jak z gwarancją proszę o szybką odp. Mam małego dzidziusia w domu a za oknem zima.

      Pozdrawiam

    • #68382
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wyślij na serwis zgłoszenie wraz z numerem seryjnym kotła, a zweryfikujemy sprawę.
      Grzałka jest elementem zużywającym się więc teoretycznie nie podlega gwarancji, jednakże w sytuacji, gdyby uszkodziła się po małej liczbie rozpaleń to sprawa jest do wyjaśnienia. Jej żywotność to około 2000-4000 cykli rozpaleń (zależnie od zabrudzenia palnika).
      W ustawieniach serwisowych sprawdź Liczniki serwisowe > Rozpalenia (będzie podana liczba).
      Ilość rozpaleń kotła jest ściśle uzależniona od ustawień – mała histereza kotła to częste rozpalanie.
      Wysyłając zgłoszenie sprawdź czy jest oznaczenie V2..

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68381
      Lukasz
      Uczestnik

      Witam

      droga jest ta grzałka bo zanim ja wyśle zgłoszenie itd. to minie tydzień a w domu zimno jest możliwość wysłania tej grzałki czy mój instalator poradzi sobie ja wymienić?

      Pozdrawiam

    • #68380
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jeżeli jest standardowa grzałka to jest to koszt 75 zł netto plus przesyłka kurierska 20 zł netto.
      W przypadku grzałki ceramicznej (oznaczenie na palniku V2) jest to 170 netto, ale musimy ustalić ilość rozpaleń. Do cen należy doliczyć 23% VAT.
      W celu wymiany grzałki należy tylko zdjąć osłonę palnika – instalator sobie na pewno z tym poradzi.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68379
      Lukasz
      Uczestnik

      Witam

      ilość rozpaleń 1400 nie ma oznaczenia v2 proszę wysłać na adres: Katarzyna Łączniak-Gasztyk, Komorowo 3H, 55-100 Trzebnica

    • #68378
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Z tego co wiem to grzałka już wyjeżdża więc jutro powinna być na miejscu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68377
      Piotr Szuta
      Uczestnik

      Witam. Wychodzi na to że mam ten sam problem co kolega Luki82 (padła zapalarka), pozostałe elementy tj podajnik i dmuchawa działają. Piec to q pellet duo 15 zainstalowany w grudniu 2014, ilość rozpaleń 1600. Jest oznaczenie V2 na panelu wyświetlacza.

    • #68376
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zapalarka jest elementem, który w przypadku regularnie czyszczonego palnika nie ulega uszkodzeniu nawet po kilkuletniej eksploatacji. Największym problemem dla grzałki jest popiół, który na niej zalega uniemożliwiając chłodzenie.
      W takim wypadku pozostaje tylko zamówienie grzałki i jej wymiana bądź też wezwanie serwisu do wymiany z jednoczesnym wykonaniem przeglądu i czyszczenia palnika.

      W związku z tym, że pellet na rynku jest bardzo różnej jakości (często jest zanieczyszczony) na palniku pozostaje niepalna zgorzel, którą należy regularnie usuwać.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68375
      Piotr Szuta
      Uczestnik

      Palnik czyszczony regularnie przy każdym napełnieniu zasobnika.
      Jaki będzie koszt takiego przeglądu i czyszczenia palnika?
      I czy taki przegląd jest obowiązkowy w przypadku wydłużonej gwarancji?
      Jaki będzie koszt samej grzałki i czy można ja wymienić samodzielnie nie tracąc przy tym gwarancji

    • #68374
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Koszt przeglądu to 492 zł brutto.

      Przy wydłużonej gwarancji na wymiennik ciepła należy zamówić przegląd wykonywany przez serwis fabryczny pomiędzy 2 a 3 rokiem eksploatacji.

      Grzałka ceramiczna kosztuje 120 zł netto.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 26 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.