spieki

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68351
      arek1118
      Uczestnik

      Witam
      mam piec REOD-ECO 25KW PRZY ROZPOCZĘCIU PALENIA W TYM ROKU POJAWIŁY SIE SPIEKI, DOŚĆ SPORE – CO TRZEBA PRZESTAWIĆ- ABY JE ZLIKWIDOWAĆ
      PIEC USTAWIONY NA 55ST.
      OBROTY DMUCHAWY – 2 BIEG
      CZAS PAUZY POD. 40SEK.
      CZAS PRZESYPU- 5
      KROTNOŚĆ PODAWANIA -3
      OBROTY DMUCHAWY PODT. 1 BIEG
      POZDRAWIAM

    • #68357
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności musimy ustalić jaki palnika posiadasz. Jeżeli jest palnik z paleniskiem stałym no sprawdź czy jest uszczelniony (uszczelniamy uszczelniaczem wysokotemperaturowym powyżej 1200 oC).

      Następnie popraw ustawienia:
      Czas pauzy podajnika – 50 s
      Obroty dmuchawy – wentylator WPA 07 – 2, wentylator WPA 06 – 1 (przysłona na dmuchawie przysłonięta, aby pozostała szczelina nie większa niż 2 cm).
      Czas oczekiwania – 10 min
      Krotność podawania – 2

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68356
      arek1118
      Uczestnik

      palnik mam retorowy, mam jeszcze pytanie czy popiół ma być miałki czy taki gruby – bo u mnie jest taki gruby i po dwóch dniach palenia mam już pełny popielnik, jeszcze jedno – ta część ekogroszku która się pali jest raczej spłaszczona i wystaje tylko trochę powyżej paleniska – trochę inaczej to wygląda na wskazaniach jak w książce ( wysoki stożek) co zrobić żeby ekogroszek spalał się nie w palniku (jak trzeba to zrobię zdjęcie)
      POZDRAWIAM

    • #68355
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wygląd popiołu zależy od węgla jaki jest spalany. Jak masz możliwość to zamieść zdjęcie paleniska i popiołu, a postaram się pomóc.
      Napisz czy coś się zmieniło po wprowadzeniu sugerowanych przeze mnie nastaw.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68354
      arek1118
      Uczestnik

      spieki są mniejsze, dodaje zdjęcia
      h9bcc073.jpg

      hc619548.jpg

      hbb725a7.jpg

    • #68353
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Osady na wymienniku kotła świadczą o nadmiarze powietrza (szary pył) czyli nie ma tu mowy o niedopalaniu. Zmniejsz obroty dmuchawy do minimum. Jeżeli masz możliwość to kup kilka worków innego węgla na próbę.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.