Różnica między Q Pellet Duo a HT Daspell

Strona główna Forum Pomoc techniczna Różnica między Q Pellet Duo a HT Daspell

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68345
      franekfranek
      Uczestnik

      Witam
      Proszę o wyczerpujące informacje na temat różnic między kotłami jak w temacie.
      Rozważam zakup jednego z tych pieców.
      Dom jest niskoenergetyczny EP 60kWh/m2/rok – powierzchnia 160m2.
      Ogrzewanie wyłącznie podłogowe parter + poddasze
      Będę palił sporadycznie drewnem (brak prądu lub brak opału)
      Chciałbym znać odpowiedzi na poniższe pytania:
      -Który piec bardziej pasuje do mojego systemu ?
      -Który palnik jest „bardziej” bezobsługowy ?
      -Czy w obydwu piecach jest możliwość zastosowania pobierania pelletu bezpośrednio z Big-Baga

    • #68350
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wskazane model różnią się głównie rusztem dodatkowym oraz szczegółami wymiennika. W Q Pellet Duo jest ruszt wodny, a HT DasPell wyposażyliśmy w ruszt żeliwny. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady.
      Proponuję HT DasPell 12.
      Model ten wyposażamy w jeden model palnika – Xmini marki Pellas.
      Zamiast zbiornika standardowego można zastosować dowolny zbiornik jednakże jaki sens ma zastawianie kotłowni nieporęcznym Big Bagiem skoro dom ma małe zużycie energii – nie będzie spalał dużych ilości pelletu. Zbiornik do pelletu musi w dolnej części zwężać się, aby pellet obsypywał się. Pobieranie z Big Baga będzie kończyło się po powstaniu w nim leja (pozostanie około 1/3 objętości).
      Sugeruję standardową wersję z zasobnikiem podstawowym o pojemności 200 dm3.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68349
      franekfranek
      Uczestnik

      Witam
      Dziękuję za odpowiedź.
      Sens ma to taki że: Pellet w Big Bagu jest tańszy o około 100zł/tonie i nie trzeba dokładać i dźwigać worków.
      Wolę łopatą wyrównać pellet w Big Bagu niż wsypywać worki. Mam drzwi 140cm do kotłowni i wózek widłowy więc mogę sobie podwieźć Big Bag pod sam piec.
      Mogę prosić o wycenę takiego pieca jak Pan polecił w opcji z przyłączem do Big Bagu bez zasobnika na email: lukaszfrancuz@o2.pl
      pozdrawiam

    • #68348
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Montaż podajnika w dowolnym zbiorniku wymaga zamontowania podajnika w sztywnym mocowaniu o stałym kącie pochylenia. Elementy montażowe należy w takim wypadku wykonać we własnym zakresie.

      Montaż bezpośrednio w Big Bagu według mnie nie jest do końca możliwy ponieważ trzeba włożyć rurę ze ślimakiem i ustawić ją ze stałym kątem co przysporzy dodatkowych problemów.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68347
      Patrol
      Uczestnik

      Witam

      […]. Zbiornik do pelletu musi w dolnej części zwężać się, aby pellet obsypywał się. Pobieranie z Big Baga będzie kończyło się po powstaniu w nim leja (pozostanie około 1/3 objętości).
      Sugeruję standardową wersję z zasobnikiem podstawowym o pojemności 200 dm3.

      Niestety konstrukcja oryginalnych zbiorników jest delikatnie pisząc nieporozumieniem. Ładnie się jedynie prezentują. U mnie notorycznie tworzy się lej i z pojemności 200dm3 'użytkowo’ zostaje chyba nawet nie połowa, ponieważ 3-4 dni od pełnego zasypu i alarm braku paliwa gwarantowany przez utworzenie leja… W nocy szczególnie mnie wk**rw ogarnia jak ecoster zaczyna wyć w salonie. Masakra! Fakt, że można sobie codziennie chodzić do kotłowni i odgarniać pellet w zasobniku, ale chyba nie w tym rzecz. Ponadto na dnie zostaje jeszcze ze 20-30kg, którego podajnik za Chiny Ludowe nie zaciągnie. Gdybym wcześniej o tym wiedział, kupiłbym sobie zbiornik o takiej konstrukcji:
      http://www.pellasx.pl/produkty-dane-techniczne-palnikow-na-pellets-pellas/zasobniki-silosy-pellasx-boilers.html
      na alledrogo koszt ok 650 pln…

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.