Nastawy pieca eko duo 17 kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna Nastawy pieca eko duo 17 kw

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68341
      Łukasz87
      Uczestnik

      Witam. Od 2 miesięcy jestem posiadaczem pieca eko duo 17 kw. Mam problem z optymalnym nastawieniem pieca. Robią mi się spieki eko-groszku. na forum znalazłem nastawy według porady serwisu. Są one następujące:
      Czas podawania 10 s (tutaj nie można dokonać zmiany)
      czas pauzy podajnika 50 s
      dmuchawa WPA 07 odsłonięta całkowicie obroty 4
      obroty dmuchawy w podtrzymaniu 2
      temperatura zadana 60 stopni
      krotność podawania 2
      czas oczekiwania 10 min
      czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu 10 s

      dziś zauważyłem że dalej pojawiają się spieki. do tego strasznie nisko spala się ekogroszek na palniku, jednak temperatura kosza nie przekracza 33 stopni.Obniżyłem obroty dmuchawy z 4 na 3. ponieważ wyczytałem że spieki powoduje zbyt duża ilość powietrza. Jeśli chodzi o poziom spalania w palniku mam pomysł żeby zwiększyć krotność podawania na 3. Według mojego myślenia wydaje mi się to logiczne i zaowocuje tym że paliwo będzie wyżej wypychane. Jednak nie jestem ekspertem i może być tak że co dla mnie wydaje się logiczne może mieć zupełnie inny efekt niż bym tego oczekiwał. Proszę o poradę.

    • #68344
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zmniejsz obroty dmuchawy na 2, a przysłonę na dmuchawie przymknij, aby pozostała szczelina o szerokości 2 cm.
      Obroty dmuchawy w podtrzymaniu na 1, czas dmuchawy w podtrzymaniu na 5 s.
      Krotność podawania to parametr działający podczas podtrzymania żaru, jego podnoszenie powoduje, że podawanie odbywa się coraz rzadziej (czas oczekiwania x krotność podawania = czas, co który zostaje podana dawka węgla w podtrzymaniu).

      Dodatkowo sugeruję, abyś podniósł temperaturę na kotle na 65-70oC.
      W przypadku, gdy węgiel nadal będzie spalał się bardzo nisko zmniejsz czas pauzy podajnika do 45 s.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68343
      Łukasz87
      Uczestnik

      Mam jeszcze takie ustawienie jak obroty dmuchawy wzrost. W tej chwili nastawiłem tak samo jak obroty dmuchawy czyli na 2. Zastosowałem ustawienia które mi poleciliscie i obserwuje.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.