Q EKO DUO 17

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q EKO DUO 17

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68283
      magie18
      Uczestnik

      Witam.
      Posiadam 2 sezon piec Heiztechnik Q EKO DUO 17. W dniu wczorajszym został przełączony na tryb zimowy. W całym domu (115m2 użyt.) jest podłogówka, jest tylko jeden grzejnik w łazience. Temperatura w pomieszczeniach ustawiona na 20 stopni – mamy elektroniczny regulator temperatury Euroster 2006TX. Chciałabym wiedzieć, czy poniższe ustawienia są optymalne i czy pozostałości spalonego ekogroszku są prawidłowe. Dodatkowo piec bardzo szybko traci temperaturę. Ustawiony kocioł jest na 58 i szybko spada mu temperatura do 50, co powoduje, że piec ciągle chodzi, żeby dobić do 58. Po zmianie na 55 stopni, temperatura spada do 47 i sytuacja się powtarza. Czy to jest normalne, czy coś w ustawienia trzeba by było zmienić?? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, ponieważ hydraulik montujący nam ten piec nie bardzo jest chętny do odpowiedzi na jakikolwiek temat.

      Poniżej przedstawiam parametry pieca.

      Piec: Heiztechnik Q EKO DUO 17
      Typ dmuchawy: WPA 07, 50Hz, 34W

      Nastawienia:
      czas przesyp. – 5
      krotn. Podawania – 3
      czas oczekiwania – 7
      czas pauzy pod. – 7
      obroty dmuchawy – 3
      obr. Dm. Wzrost – 2
      czas dmuch, podt. – 10
      obr. Dmuch. Podt. – 2
      nast. kotła – 58
      nast. CWU – 40
      temp. kosza – 33
      temp. Zał. – 70
      czas pracy CWU – 30
      nast. CO. Wzrost – 10
      priorytet CWU – załączony

    • #68294
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ustaw temperaturę zadana na kotle na 65oC, a nastawę na podłogówkę maksymalnie na 30oC.

      Popraw parametry:
      Czas pauzy podajnika – 50 s
      Czas oczekiwania – 10 min
      Krotność podawania – 2
      Obroty dmuchawy – 2
      Czas dmuchawy podtrzymania – 5s
      Obroty dmuchawy podtrzymania – 1
      Obroty dmuchawy wzrost – 1

      Na palniku jak i w popielniku widać dużo szlaki co jest objawem spalania małej ilości paliwa w dużej dawce powietrza.
      Założyłem, że czas pauzy podajnika wynosi 70 s, a nie 7 s i zasugerowałem czas pauzy 50 s (pauza 7 s powodowałaby przesypywanie niespalonego węgla przez palnik).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68293
      magie18
      Uczestnik

      Jakiś błąd się wkradł. czas pauzy pod. było 60, a nie 7, jak napisałam.
      Ok. Parametry zmieniłam. Wyślę Ci jutro zdjęcie popielnika, żeby ocenić spalanie. A mogłabym prosić jakieś zdjęcie, jak poprawnie powinien wyglądać spalony ekogroszek?? Nawet nie wiem, czego się spodziewać, a tak jak wspomniałam, mój hydraulik umył ręce :/

      Z góry dzięki 🙂

    • #68292
      magie18
      Uczestnik

      tylko nie wiem jak zmienić temperaturę na podłogówce…

    • #68291
      magie18
      Uczestnik

      oto zdjęcia popielnika po dobie od zmiany parametrów. Fakt piec rzadziej chodzi, ale chyba nadal dobrze się ekogroszek nie spala…. co można jeszcze ulepszyć??

      Attachments:
    • #68290
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Jakim węglem palisz? Nie jest on po prostu mokry?

    • #68289
      magie18
      Uczestnik

      ekogroszek jest w niefoliowanych workach 30kg. leży w garażu już ze 3 miesiące, ponieważ zamawialiśmy jeszcze jak było ciepło, także nie ma możliwości, żeby był wilgotny. Kaloryczności nie znam, ale z dobrego źródła.

    • #68288
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zmniejsz jeszcze o połowę szczelina na dmuchawie – w popielniku nadal jest szlaka.

      Podnieś temperaturę na kotle do 65 oC.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68287
      magie18
      Uczestnik

      temperaturę mam na 65. szczelinę zmniejszyłam i za 2/3 dni prześlę zdjęcia popielnika, czy jest jakaś poprawa. Dzisiaj cały dzień siedziałam w domu i wydaje mi się, że piec ma problem z utrzymaniem temperatury. Szybko mu spada poniżej 60 i ciągle chodzi, żeby dobić do 65. W tym czasie spada temperatura w domu i po dobiciu do 65 stopni musi znowu chodzić, żeby w domu podgrzać i w tym czasie znowu spada mu temperatura kotła. I w ten sposób dzisiaj ciągle słyszałam, jak piec chodzi i przez co spalanie groszku się sporo zwiększyło. Mniej więcej wychodzi spalanie ok. 30 kg na dobę, a przecież mocnej zimy jeszcze nie ma…

    • #68286
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Skoryguj jeszcze:
      Czas pauzy podajnika – 45s
      Czas oczekiwania – 8 min

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68285
      magie18
      Uczestnik

      Witam.
      Poniżej zdjęcia po dobie od przymknięcia pokrywy. Wczoraj wieczorem popielnik całkowicie był wyczyszczony. Dzisiaj jakby rzadziej piec chodził i dłużej utrzymywał temperaturę. Zmienię czas pauzy i oczekiwania na podany i zobaczymy, jak to będzie wyglądać i dam znać.

      Pozdrawiam

      Attachments:
Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.