jak ustawić

Strona główna Forum Pomoc techniczna jak ustawić

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #68254
   łukasz lach
   Uczestnik

   Witam. Czy ktoś mi powie jak ustawić piec Q duo pellet 25 kv. Na początku trudno było mu dojść do zadanej temp. 70 stopni bo całe ciepło oddawał od razu na instalację. Teraz ustawiłem ochronę powrotu na 50 stopni i piec pracuje już w dobrych temperaturach dochodzi do 75 stopni, natomiast pojawił się inny problem bo w pokoju mam zadaną temp. 20 stopni poprzez regulator pokojowy plum a zauważyłem że temp. jest około 18 stopni i piec się wyłącza mieszalnik się zamyka i brakuje mi ciepła na instalacji. Takie rzeczy powinne się dziać po osiągnięciu temp. pokojowej. Moje kafelki są zimne. Histeryza dla ochrony powrotu na 1 stopień ustawiona. Myślę ze po moich telefonach i wpisach serwis powinien sam wysłać kogoś żeby ustawić ten piec bo nie jest to tania zabawka a w starym domu miałem zwykły piec i nie było problemu. Jak piec nie działał na zadanej temp. to serwis też telefonicznie nie umiał mi powiedzieć w czym jest problem sam musiałem dojść do tego że trzeba ustawić ochronę powrotu. Trochę mnie ta sytuacja irytuje. Tym bardziej że zaraz po zakupie wysłałem wszystkie ustawione parametry w tabeli excela i wg mnie wystarczy przeanalizować je i odesłać poprawione. Nie może mijać miesiąc a ja dalej nie wiem czy mam wszystko dobrze ustawione. Dlaczego w instrukcji nie podajecie że trzeba zważyć ilość peletu którą następnie mnożymy razy 10 i poprzez to dopiero ustawiamy parametry mocy. Jak jesteście tacy tajemniczy to wysyłajcie w miarę dobrych cenach jakiegoś serwismena do odpalenia i ustawienia a nie wołajcie prawie 500 zł jak w innych firmach kosztuje to około 100 zł. Zwykły użytkownik taki jak ja nie ma szans ustawić tych parametrów od strzału bo jest ich zbyt wiele.

  • #68256
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Instalacja nie grzeje ponieważ masz ustawianą temperaturę powrotu na 50oC, a temperatura na kotle spada od nastawy o wartość histerezy kotła co powoduje sytuację, gdy nie ma odpowiedniej temperatury do wygrzania powrotu.

   Musisz podnieść temperaturę na kotle lub obniżyć temperaturę powrotu do 45oC – w innym wypadku nie będzie to funkcjonowało.

   Z tego co się orientuję to tabela nie została do Ciebie odesłana ponieważ nie została udzielona odpowiedź na pytania zawarte w mailu zwrotnym – bez danych wejściowych nie da się przewidzieć co należy dokładnie zrobić w celu poprawieniu spalania.
   W celu doregulowania nastaw standardowych, które podajemy niezbędna jest informacja odnośnie ilości podawanego pelletu na godzinę.

   Myślę, że mijasz się z prawdą sugerując, że uruchomienie kotłów pelletowych gdziekolwiek kosztuje 100 zł (nie wiem czy byłbym w stanie zaufać komuś kto za swoją wiedzę wziąłby ułamek standardowej ceny na rynku).

   W każdym przypadku w celu zapewnienia poprawnej pracy urządzenia kocioł musi zostać uruchomiony i wyregulowany – może tego dokonać odpłatnie instalator, serwis fabryczny lub niezależna firma serwisowa zajmująca się tego typu sprawami.

   Zawsze staramy się pomagać w jak najszerszym zakresie jednakże regulacja kotła na miejscu zawsze jest usługą dodatkową, którą można zamówić.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.