Jaka ilość węgla?

Strona główna Forum Pomoc techniczna Jaka ilość węgla?

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68191
      szames
      Uczestnik

      Witam, jestem nowym i dopiero uczącym się użytkownikiem Q Eko Duo25, sterownik HT tronic 500. Sam przy piecu jeszcze nie grzebałem /strach, że coś spieprzę :)/, ale przecież trzeba do pieca zajrzeć. I tu mam pytanie odnośnie spalania. Mój piec w obecnych warunkach spala 125 kg węgla na tydzień. To węgiel brunatny. Czy to dobre spalanie, czy skucha? Jakie powinienem mieć nastawy, jeśli piec za dużo pali? W ub. tygodniu wrzuciłem 125 kg ekogroszku kamiennego, ale spalany jest tylko nieco wolniej, niż brunatny. Czy jest jakaś różnica w ustawieniach dla brunatnego i kamiennego? Piec ogrzewa powierzchnię 120 m i wodę. Palnik mam obrotowy, jeśli ma to jakieś znaczenie przy spalaniu.

    • #68195
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności załóżmy, że masz kocioł a nie piec:-).

      Niezależnie od paliwa musisz w pierwszej kolejności ustawić ilość paliwa – czas pauzy podajnika, a następnie jak najmniejszą dawkę powietrza aby paliwo było spalane.

      Parametry na węgiel brunatny:
      – czas pauzy podajnika 45s,
      – obroty dmuchawy – 2 (przysłona na dmuchawie otwarta na 2 cm)
      – krotność podawania 2,
      – czas oczekiwania – 8 min.

      Parametry na węgiel kamienny:
      – czas pauzy podajnika 50 s,
      – obroty dmuchawy – 2 (przysłona na dmuchawie otwarta na 2 cm)
      – krotność podawania 2,
      – czas oczekiwania – 10 min.

      W każdym przypadku na palniku musi być usypany kopiec z żaru o wysokości około 3-4 cm.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68194
      szames
      Uczestnik

      Ok, mam kocioł :D.
      Dzięki za odpowiedź. A poproszę raz jeszcze o opinie o moim spalaniu. Czy te 125kg na tydzień to za dużo, czy ok?

    • #68193
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Nie najgorzej, ten kocioł potrafi wciągnąć 4x więcej 🙂

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.