Q Eco Duo 25 Wianek zębaty

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q Eco Duo 25 Wianek zębaty

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #68178
   Anonim
   Gość

   Witam !!!

   Miałem problem z wiankiem zębatym strasznie przeskakiwał i strzelał. Został on wymieniony został też wymieniony slimak i przy okazji zepsół sie kondensator w silniku wszystko to raczyło mnie spotkać w trakcie świąt. I tu moje pytanie ??? Czy mozliwe że użyłem tym razem węgla o kalorycznosci 28 tyś a wczesniej miałe wegiekl 21 tyś i ktoś zasugerował że tak wysoko kaloryczny wegiel nie moze byc do takich kotłów z podajnikiem i to mogło spowodować uszkodzenie wianka… Aha piecyk ma ponad 3 lata i już musiałem do niego dołozyć 500 zł i mysle że to nie koniec wymian bo przy wymianie wianka musiałem szlifować kolano bo nowy wianek nie pasował i kolano u góry jest pękniete a koszt wymiany takiego kolana to 450 zł. Czy to nie za wczesnie na takie wymiany???

   Pozdrawiam

   Łukasz
   h2907e1d.jpg

   h3ab4005.jpg

   hcf557c8.jpg

   Attachments:
  • #68180
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Elementy palnika mogą się zużywać w zależności od intensywności eksploatacji i jakości paliwa.

   Pokazany na zdjęciu ślimak jest skorodowany poprzez stosowanie mokrego paliwa.

   Kolano może zostać zużyte poprzez spalenie przy nadmiarze powietrza do spalania lub korozję spowodowaną stosowaniem mokrego węgla.

   W kolanach stosowanych od około 3 lat montowane są dodatkowe tuleje pomiędzy kolanem a zabierakiem – więc w przypadku, gdy kolano nie jest zniszczone poprzez korozje ani spalenie wystarczy wymienić tylko tuleję i ewentualnie zabierak.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.