Q Eco Duo 25 Wianek zębaty

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q Eco Duo 25 Wianek zębaty

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68178
      Anonim
      Gość

      Witam !!!

      Miałem problem z wiankiem zębatym strasznie przeskakiwał i strzelał. Został on wymieniony został też wymieniony slimak i przy okazji zepsół sie kondensator w silniku wszystko to raczyło mnie spotkać w trakcie świąt. I tu moje pytanie ??? Czy mozliwe że użyłem tym razem węgla o kalorycznosci 28 tyś a wczesniej miałe wegiekl 21 tyś i ktoś zasugerował że tak wysoko kaloryczny wegiel nie moze byc do takich kotłów z podajnikiem i to mogło spowodować uszkodzenie wianka… Aha piecyk ma ponad 3 lata i już musiałem do niego dołozyć 500 zł i mysle że to nie koniec wymian bo przy wymianie wianka musiałem szlifować kolano bo nowy wianek nie pasował i kolano u góry jest pękniete a koszt wymiany takiego kolana to 450 zł. Czy to nie za wczesnie na takie wymiany???

      Pozdrawiam

      Łukasz
      h2907e1d.jpg

      h3ab4005.jpg

      hcf557c8.jpg

      Attachments:
    • #68180
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Elementy palnika mogą się zużywać w zależności od intensywności eksploatacji i jakości paliwa.

      Pokazany na zdjęciu ślimak jest skorodowany poprzez stosowanie mokrego paliwa.

      Kolano może zostać zużyte poprzez spalenie przy nadmiarze powietrza do spalania lub korozję spowodowaną stosowaniem mokrego węgla.

      W kolanach stosowanych od około 3 lat montowane są dodatkowe tuleje pomiędzy kolanem a zabierakiem – więc w przypadku, gdy kolano nie jest zniszczone poprzez korozje ani spalenie wystarczy wymienić tylko tuleję i ewentualnie zabierak.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.