Zawiesza Pellet

Strona główna Forum Pomoc techniczna Zawiesza Pellet

Oglądasz 13 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67961
      sagorz
      Uczestnik

      Witam,
      piec DasPell 20 kW Mam problem z zawieszaniem się pelletu. Kupiłem pellet od innego dostawcy i po spaleniu dwóch zasobników nagle pellet się zawiesza. Podajnik pracuje tylko nad sprężyną powstaje pusta przestrzeń, muszę poruszyć i znowu działa, kilka odpaleń i problem powraca. Pellet „8” – spala się super i jest wydajniejszy od poprzedniego z którego co dziennie żużel wywalałem dlatego zmieniłem dostawce. Myślałem że:
      1/ za dużo pyłu – odpyliłem i nic ;
      2/ może wilgotny – zawiozłem do suszarni dosuszyłem i jest 6 % a problem pozostał ,
      I tak się zawiesza raz na dobę czasami 3 razy a czasami działa całą dobę.

      Sprawdzałem na różnych poziomach paliwa w zasobniku i tu również nie ma reguły raz zawiesił się na pełnym innym razem na prawie pustym a innym razem przy 30 % I tak już prawie dwa tygodnie się męcze !
      Macie jakieś pomysły, ktoś miał coś takiego ?

    • #67974
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zrób zdjęcie w przypadku, gdy się zawiesi. Będziemy mogli wtedy rozwiązać problem.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67973
      sagorz
      Uczestnik

      Rozumiem że chodzi o zdjęcie zasobnika od góry ?

    • #67972
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zdjęcie otwartego zasobnika z widokiem w kierunku końcówki ślimaka po zawieszeniu się pelletu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67971
      sagorz
      Uczestnik

      Witam,
      w załączniku fotki jak się zawiesiło.

      h931b899.jpg

      hd80da3e.jpg

    • #67970
      Patrol
      Uczestnik

      A jak się zachowywał przy pellecie 6mm? pytam, bo wziąłem ostatnio na testy barlinka F1 power (8mm) i podajnik kiepsko sobie z nim radził. Objawy miałem takie, że przykładowo na 5 cykli załączenia podajnika 2 cykle to był pusty przelot (nic nie wylatywało z rury w stronę palnika). Takie zachowanie było niezależne od stopnia zapełnienia zasobnika. Wpływało to oczywiście na przekłamania sterownika przy zliczaniu spalonego paliwa. Na 6mm nigdy problemów nie miałem.

    • #67969
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W tym wypadku pomóc może wysunięcie o około 1 cm ślimaka w uchwycie przy motoreduktorze (ślimak będzie bardziej wysunięty na końcu podajnika). Część pobierająca pellet będzie dłuższa więc bardziej będzie ingerowała w osuwające się paliwo.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67968
      Patrol
      Uczestnik

      Witam

      W tym wypadku pomóc może wysunięcie o około 1 cm ślimaka w uchwycie przy motoreduktorze (ślimak będzie bardziej wysunięty na końcu podajnika). Część pobierająca pellet będzie dłuższa więc bardziej będzie ingerowała w osuwające się paliwo.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

      jeśli to uwaga dla mnie to już mam na maxa wysuniętą sprężynę i żałuję, że jest tak krótko przycięta – jej koniec przypada mniej więcej na połowę łyżki, do tego przy motoreduktorze też już jest wysunięta, więc musiałbym zdobyć nową sprężynę – macie jakieś odcinki na zbyciu?
      pozdr

    • #67967
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      To była sugestia do Sagorza. Mamy sprężyny. Napisz maila na serwis a załatwimy temat.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67966
      sagorz
      Uczestnik

      Do patrol

      na „6” nie było żadnego problemu ani razu się nie zawiesił

    • #67965
      sagorz
      Uczestnik

      Do serwis
      Podajnik jest na max dosunięty do rogu zsypu – dalej się nie da bo już dotyka do obudowy. Natomiast sprężyna w rurze wystaje do ok połowy ścięcia podajnika(rury) i raczej regulacji sprężyny nie ma, regulacja jest ale całej rury i tutaj żadne zabiegi nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Mogę wykonać zdjęcie jak zejdzie cały pellet ale to dopiero jak wrócę z urlopu – pod koniec tygodnia.

      Pozdrawiam

    • #67964
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Regulacja długości sprężyny znajduje się przy motoreduktorze po odkręceniu od niego rury podajnika (należy wyjąć podajnik na zewnątrz).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67963
      sagorz
      Uczestnik

      Witam,
      regulacja pomogła, teraz śmiga tydzień na „8” i ani razu się nie zawiesiło

      Pozdrawiam
      Sławek

    • #81165
      Janko
      Uczestnik

      Dzień dobry, posiadam palnik Kipi 26 kW i mam problem ponieważ również zawiesza mi się piec. Nie chce się rozpalać ponieważ na dole w zasobniku robi mi się miał z pelettu (Gold – niby dobry) mieli się i nie pobiera odpowiedniej ilości pelettu. Jak wyczyszcze na dole w zasobniku rurę to jakiś czas dobrze. Powtarza się to co 8-10 worków. Proszę o rozwiązanie problemu. Nawierciłem otwory w podajniku na dole ale to nie rozwiązało problemu.

Oglądasz 13 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.