Q Pellet duo ruszt wodny sie rozpadł ?

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q Pellet duo ruszt wodny sie rozpadł ?

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67889
      Maciej I
      Uczestnik

      Witam
      Jak widać na zdjęciach przy oczyszczaniu z popiołu kotła zobaczyłem ze ruszt wodny się zapadł a jego części leżą na dole w pojemniku na popiół !!!
      Czy to jest normalna sytuacja ???
      Kocioł użytkuje trzeci sezon więc nie wiem jak do tego podejść tym bardziej że nie używałem tego rusztu…..
      Czy rozpadnięcie się w/w rusztu ma wpływ na prace kotła ?
      pozdr.
      Maciej

      he3d447c.jpg

      h542db19.jpg

      h687a69c.jpg

      h460ab5e.jpg

      h9f2f977.jpg

    • #67902
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Macieju wypaleniu uległ ruszt żeliwny sztabkowy. Powodem jego uszkodzenia jest nadmiar powietrza do spalania pelletu w palniku – widzimy to po kolorze osadu na ściankach.

      Czy kiedykolwiek czyściłeś kocioł? Zaleca się co najmniej raz na tydzień oczyścić wymiennik z osadów, aby nie pełniły one funkcji izolatora.

      W przypadku użytkowania palnika z nadmiarem tlenu sugeruję zweryfikować czy nie jest on spalony.

      Uszkodzenie rusztu nie ma dużego wpływu na pracę kotła – ruszt oprócz funkcji dodatkowego paleniska pełnił funkcję poprawiającą jakość spalin poprzez nagrzewanie się do wysokiej temperatury dopalając cząstki CO.

      Kocioł na pewno wymaga regulacji spalania i dokładnego oczyszczenia z osadów.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67901
      Maciej I
      Uczestnik

      Witam
      Dziekuje za szybką odpowiedź.
      No faktycznie wydało się że troche opóściłem czyszczenie-temat od razu nadrobiony.
      rozebrałem delikatnie palnik i zrobiłem fotki – nie wiem czy na podstawie tych fotek można stwierdzić czy wszystko jest ok.
      Kiedyś podesłałem do państwa email z prośba o ustawienia na pellet fi 6 ( wcześniej paliłem fi 8 )
      Podesłano mi takie ustawienia:
      1) Czas podawania 100 % – 9s
      2) Moc nadmuchu 100% – 44%
      3) Czas podawania 50% – 6 s
      4) Moc nadmuchu 50% – 40%
      5) Czas podawania 30% – 3 s
      6) Moc nadmuchu 30% – 30%

      Dziś je ustawiłem
      Moje ustawienia sie różniły od tych podanych – były wyższe , może to miało wpływ na zadużą wartość powietrza w spalaniu.
      Proszę o poradę co z tym palnikiem czy mam go mocniej rozkręcić ?
      Z góry dziekuje za odp.

      h7a880fd.jpg

      heac2c04.jpg

      h124e277.jpg

      h5dd5a2f.jpg

      hedf44d1.jpg

    • #67900
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sugeruję jeszcze zdjąć pozostałości tego rusztu i wyczyścić wyższe partie wymiennika.

      Proszę wykonać przeważenie pelletu, aby ustalić ilość podawania na godzinę (sprawa opisywana wcześniej). Po uzyskaniu informacji na temat podawania podpowiem jakie zrobić nastawy.

      W palniku można jeszcze otworzyć komorę z grzałką – wymaga wyjęcia palnika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67899
      Maciej I
      Uczestnik

      Witam
      Zrobiłem przeważenie pelletu i wyszło 1kg na 6 min czyli 10 kg na godzinę
      Poproszę o nastawy
      Na razie zrobiłem ustawienia które są wyżej i chyba zmienił sie popiół-( foto) i scianki są czarne wczesniej były białe
      jeszcze pytanie – bo widze że ruszta można kupic u państwa tylko nie wiem które miałoby to być – można wskazać który to ewentualnie podac cenę
      Pozdrawiam
      maciej
      h47eac61.jpg

    • #67898
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Poniższe nastawy są na moc około 25kW. Jeżeli masz mniejszy kocioł to napisz jakiej mocy.

      Długość rusztu zależy od mocy kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67897
      Maciej I
      Uczestnik

      Witam
      Na piecu jest 15 kW a piec wyświetla przy pracy 23,1 kW
      Pozdr

      hc99b608.jpg

      hbc959ff.jpg

    • #67896
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Nastawy na 15 kW:

      1) Czas podawania 100 % – 6,5s
      2) Moc nadmuchu 100% – 38%
      3) Czas podawania 50% – 5 s
      4) Moc nadmuchu 50% – 34%
      5) Czas podawania 30% – 2,5 s
      6) Moc nadmuchu 30% – 28%

      Długość rusztu do tego kotła to 37 cm.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67895
      Maciej I
      Uczestnik

      dziękuje za info
      Panowie a ile szt. żeberek powinno byc bo jakieś juz wyrzuciłem – 5 jest dobrych i pytanie ile muszę zamówić aby był kpl ?
      Chciałbym również zamówić żeberka poprzeczne które utrzymują cały ruszt bo są nieciekawe.
      proszę o informacje jak mam całość zamówić
      Pozdrawiam

    • #67894
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W kotle jest 10 sztabek rusztu o długości 31 cm. Ruszta można zamówić wysyłając zamówienie na adres zamowienia@heiztechnik.pl. W zamówieniu należy podać dane do wysyłki, numer telefonu i wyszczególnić zamawiane części (w tym wypadku ilość sztabek rusztu oraz kątowniki podtrzymujące ruszt).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67893
      Maciej I
      Uczestnik

      Dziękuje za szybką odp.
      Panowie dwa wątki wyżej napisaliście że ruszt ma 37 cm więc już nie wiem :-))
      Pozdrawiam
      Maciej 🙂

    • #67892
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W takim razie przepraszam. Długość rusztu w Twoim kotle to 31 cm.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67891
      Karol Wenta
      Uczestnik

      Witam

      Nastawy na 15 kW:

      1) Czas podawania 100 % – 6,5s
      2) Moc nadmuchu 100% – 38%
      3) Czas podawania 50% – 5 s
      4) Moc nadmuchu 50% – 34%
      5) Czas podawania 30% – 2,5 s
      6) Moc nadmuchu 30%- 28%

      Serwis Heiztechnik

      Przy powyższym ustawieniu Twój kociół powinien pracować w zakresie od. 5.6 kW do 14.7 kW przy modulacji 100% jeżeli ustawisz czas 6.6 st to uzyskasz moc dokładnie 15 kW. Są to ustawienie dla min Fuzylogic 0% i max Fuzylogic 100%, bo widzę że sterowanie masz w trybie Fuzy
      Poobserwuj jeszcze płomień jak się będzie zachowywał ewentualnie w modulacji 100% i 50% możesz obniżyć o 2%.

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.