Jaka rura w komin

Strona główna Forum Pomoc techniczna Jaka rura w komin

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67884

      Witam
      Chce wstawić rure w komin i mam pytanie jaka ta rura miała by być i z czego ?
      Mam sterowni ht-tronic 500 i piec Q ECO DUO 17.Wyjście z pieca rury do komina mam od góry o średnicy fi 160.
      Co oprucz rury jest jeszcze potrzebne jakiś czyścik ,daszek ?
      Ile nad komin ma wystawać rura?
      Wogóle to mam problem z ciągiem komina ,dom jest wysoki i mam za duży ciąg kominowy i opada mi żar dlatego mam wysoką temperature kosza.W podtrzymaniu gdy otwieram dolne dżwiczki to jest delikatny płomień a myśle że nie powinno tego być.Niewiem może przy włożeniu rury do komina to się zmieni a może zmiejszyć średnie rury nie fi 160 jak wychodzi z pieca tylko mniejszą.Co moge jeszcze zrobić lub wsadzić w tą rure żeby nie było takiego ciągu,może jakaś przepustnica?Proszę o rade a wentylator mam otwarty jakieś 1,5cm około+- 0,5 cm

    • #67888
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Warto byłoby przy wysokim kominie zamontować regulator ciągu kominowego.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67887

      Ok regulator a co z wkladem jaki wklad w komin interesuje mnie odpowiedz na reszte moich pytan

    • #67886
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wkład o średnicy 160 mm byłby optymalny przy wysokości około 8 m.
      Wykończenie komina jest kwestią względną – jeżeli komin nie wystaje powyżej kalenicy należy zamontować zakończenie uniemożliwiające wdmuchiwanie powietrza do komina; można zamontować nasadę ozdobną (o takie szczegóły należy pytać producentów układów kominowych).
      Rura nie może wystawać nad komin – wkład jest integralną częścią komina – wystająca rura latem będzie się nagrzewała od słońca i komin nie będzie spełniał swojej funkcji.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.