Nowy węgiel

Strona główna Forum Pomoc techniczna Nowy węgiel

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67787
      szames
      Uczestnik

      Kocioł Q Eko Duo25, sterownik HT 500.
      Od pół roku ekspoatacji kotła używam ekogroszku brunatnego, niestety nie znam marki, to białe worki z zielonymi napisami i rysunkiem niedźwiedzia. Jego kaloryczność to 20-22 MJ. Nastawę temperatury kotła miałem na 60 stopni, osiągana była 63-65.
      Wczoraj z braku mojego węgla w Leroyu, kupiłem ekogroszek również brunatny o mniejszej nieco kaloryczności, czyli 19-21MJ. I tu się okazało, że ten węgiel to skucha, bo żeby osiągnąć zadaną temperaturę, to musi ją „wyrzeźbić” przez dość długi czas.
      Tu moje pytanie: jaką nastawę kotła powinienem mieć przy takiej kaloryczności? Mam tego węgla tonę. Oczywiście kocioł mam ustawiony na ekogroszek brunatny.

    • #67790
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      skróć czas pauzy podajnika o 5s i czas oczekiwania o 2 min.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67789
      szames
      Uczestnik

      Wprowadziłem sugerowane ustawienia oraz obniżyłem temperaturę kotła na 56 stopni, osiągana jest 57. Woda użytkowa jest ustawiona na 50 stopni i osiągana taka sama. Niższa kaloryczność ekogroszku ale spalanie jest super, bo popielnik opróżniłem dopiero po dwóch dniach no i popiół, to pył niemalże, a nie jak w poprzednim musiałem codziennie popiół wyrzucać i popiół był bardzi spieczony, niż spylony.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.