Dym ze zbiornika na ekogroszek.

Strona główna Forum Pomoc techniczna Dym ze zbiornika na ekogroszek.

  • Ten temat ma 8 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 9 lat temu przez SERWIS1.
Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67741
      szames
      Uczestnik

      .Zdarza się, że od czasu do czasu dym ucieka mi, jak w temacie. Dlaczego? Nie trwa to długo. Ustawienia mam wg serwisu dla węgla brunatnego.

    • #67750
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdź czy kanał napowietrzający jest drożny oraz czy klapa podajnika jest szczelna (po zamknięciu nie powinny pozostawać szczeliny przy uszczelkach.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67749

      Ja uszczelniłem silikonem łączenie zbiornika ze ślimakiem. U mnie pomogło. Nawet jak mam mało węgla to niewiele się dostaje dymu do zbiornika.

    • #67748
      szames
      Uczestnik

      U mnie dym nie wydostaje się ze zbiornika na węgiel, gdy jest zamknięty, lecz widzę go tylko wtedy, gdy otwieram klapę, ale to też nie jest nagminne zjawisko. Otwieram klape zbiornika, ponieważ szybciej schnie mi węgiel.

    • #67747

      Ja pisałem wcześniej o otwartym zbiorniku.

      Nie rozumiem dlaczego wrzucany jest mokry węgiel do zasobnika, a później otwierana jest klapa, żeby wysechł.

      Wydaje mi się, że w instrukcji kotła napisane jest, że zbiornik ma być zamknięty podczas pracy (tak dla informacji). Dodatkowo piszą, że węgiel ma być suchy.

      Jak wrzucasz mokry węgiel do zasobnika to niszczysz sobie kocioł – dokładnie zasobnik i podajnik węgla. Będzie szybciej rdzewiał.

    • #67746
      Marcin
      Uczestnik

      Kridor, o jakim kanale napowietrzającym jest mowa w poście Serwisu? Piece mają coś takiego? Czy chodzi o kanał napowietrzający do kotłowni?

    • #67745
      Marcin
      Uczestnik

      Szames, Kridor ma rację, nie zaleca się zasypywać pieca mokrym eko, domyślam się, że masz go luzem lub w workach foliowych. Na składach mają czasami w jutowych, w tych lepiej schnie jak jest mokry, w foliowych nie ma szans, nawet jak mają dziurki trwa to naprawdę długo.
      Może Ci pójść kosz/rdza/, kolano, a przede wszystkim szybko wypala się ślimak.

    • #67744

      Kridor, o jakim kanale napowietrzającym jest mowa w poście Serwisu? Piece mają coś takiego? Czy chodzi o kanał napowietrzający do kotłowni?

      Wydaje mi się, że chodzi o ten kanał do którego z jednej strony montowana jest dmuchawa, a z drugiej strony jego strony jest wieniec. Jest to część palnika.

      W celu wyczyszczenia tej komory odkręca się od dołu (przez drzwiczki popielnika) pokrywę kluczem 13.

      Innej komory napowietrzającej nie widziałem, żeby w kotle była.

      Niech HT potwierdzi to jeszcze.

    • #67743
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przepraszam za nieobecność. Chodziło mi o kanał napowietrzający kotłownię.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.