Czujniki temperatury C.W.U i C.O

Strona główna Forum Pomoc techniczna Czujniki temperatury C.W.U i C.O

  • Ten temat ma 3 odpowiedzi, 3 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 9 lat temu przez SERWIS1.
Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67662
      Rafał Ruban
      Uczestnik

      Witam..
      Mam takie pytanie.. Czy w sterowniku kalibruje się temperature C.U.W i temperature pieca??
      Bo tak się zastanawiam.. mam zbiornik CUW firmy Biwar i wskaźnik temp na nim zamontowany zawsze pokazuje mi temp. 10-15 stopni mniejszą niż mam na piecu.. i nie wiem kto (co) tu kłamie.. czy moi instalatorzy jakoś to kalibrowali. czy to się ustawia fabrycznie i tak ma być.. w sumie jak nie to spróbuje zmierzyć temperature wody jaka mi z kranu wypływa.. ale musze poszukać jakiegoś termometru..
      Ale może ktoś napisać jak to jest??

    • #67666
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, mam tak samo, tzn. bojler BIAWARU i wydaje mi się, że to on przekłamuje. U mnie latem pokazuje ok, tzn. jak grzeje tylko ciepłą wodę, natomiast zimą jego wskaźnik pokazuje znacznie mniejszą temperaturę. Pytałem hydraulika, powiedział, że niestety w tych bojlerach tak jest. Myślę, że wynika to zarówno z budowy samego zasobnika, jak i umiejscowienia czujnika.

    • #67665
      Marcin
      Uczestnik

      a co do samego kalibrowania to jest taka opcja, w moim sterowniku występuję ona chyba w menu SERWIS, ale to już pytanie do Serwisu, czy trzeba coś tam grzebać?

    • #67664
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zazwyczaj różnice w pomiarze wynikają z umiejscowienia elementów pomiarowych. Woda w zbiornikach ma różną temperaturę na różnych wysokościach. W celu uzyskania podobnych pomiarów należy oba elementy pomiarowe umieścić na tej samej wysokości zbiornika. Różnicę uzyskamy również poprzez sposób zamocowania czujnika – termometr fabryczny zazwyczaj jest wkręcony w płaszcz zbiornika.

      Sterownik kotła od wersji 1.50 posiada w Menu Serwis Korekty czujników, którymi możemy sztucznie dopasować się do wskazań innych czujników (-+5oC) – niekoniecznie poprawnie mierzących temperaturę.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.