Ruszt awaryjny

Strona główna Forum Pomoc techniczna Ruszt awaryjny

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67652

      Witam
      Mam kocioł q eko 15
      Dokupiłem sobie teraz ruszt awaryjny.
      I moje pytanie jest takie, czy można palić bez szkody dla kotła.
      Mam w pracy dużo palet i paliłem już kilka razy aby ogrzać grzejniki w łazience w pralni i podłogówkę w łazience. Wprawdzie grzejniki są szybko ciepłe a podłogówka grzeje się godzinę ale trzyma do rana.
      Czy mogę puszczać wodę w podłogówce około 60 stopni. Całą zimę chodziło na około 40-45 stopniach.
      Czy paletami mogę palić – to jest najważniejsze pytanie

    • #67655
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jedynym ograniczeniem pracy na ruszcie jest trwałość samego rusztu (przy długotrwałej eksplolatacji jego żywotność będzie ograniczona – dotyczy węgla) oraz mała objętość komory spalania.

      Wpuszczenie na podłogę wody o wysokiej temperaturze może uszkodzić samą podłogę – fugi, płytki itp.

      Zastanawiam się tylko jaki budynek ogrzewasz, że na podłogę ustawiasz 40-45 oC. Przy średnio zaizolowanym budynku zazwyczaj wystarczająca jest temperatura 28-30oC.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67654

      Węgla nie palę(oczywiście poza EKO w zimie) więc ruszt pewnie wytrzyma mi długo.
      Dużej komory nie potrzebuję bo tak jak pisałem palę paletami a i tak jak za dużo włożę na raz to szybko mi rośnie temperatura do ponad 80stopni. Włączony tylko obwód podłogówki w łazience i grzejnik.
      Nie wiem jak włączyć pompę C.O. aby grzejnik nie tylko grawitacyjnie się grzał.
      Dom nowy grzany od 2 lat. Na razie ogrzewany tylko dół.
      6 obwodów podłogówki około 55m kwadratowych i jeden grzejnik w łazience.
      Też mi się wydaje że za wysoka temp. wody w podłogówce.
      Dom ocieplony 15 cm steropianem. Może coś z posadzką albo podłogówką jest nie tak.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.