ustawienia na lato- problem z temperaturą kosza

Strona główna Forum Pomoc techniczna ustawienia na lato- problem z temperaturą kosza

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67630
      march
      Uczestnik

      Witam, mam problem z temperaturą kosza, po zmianie opału na wysokokaloryczny i przejściu na tryb letni, wynosi 44- 45. Mam pytanie czy taka temperatura nie spowoduje uszkodzenia ślimaka. Moje ustawienia:
      – czas pauzy od 60 – 80 testowałem różne w tych granicach bez efektu
      – obroty dmuchawy- 1
      – czas oczekiwania- 10
      – krotność- 2
      – czas dmuchawy w podtrzymaniu- 10
      – obroty dmuchawy w podtrzymaniu- 0
      – dmuchawa wpa 06
      Bardzo proszę o podpowiedź, pozdrawiam

    • #67632
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czas pauzy podajnika sugeruję regulować tylko w przypadku, gdy kocioł jest w stanie pracować co najmniej 2-3 godziny bez przerwy w trybie praca. Jeżeli przechodzi w podtrzymanie regulacja jest nierzetelna i można narobić sobie bałaganu w palniku, gdy nadejdzie czas większego odbioru mocy.

      Przy obrotach dmuchawy na 1 dla dmuchawy WPA 06 nie ustawiaj czasu pauzy podajnika większego niż 50-55s.

      Przymknij przysłonę na dmuchawie tak aby pozostała szczelina o maksymalnej szerokości 1,5-2 cm.
      Czas dmuchawy w podtrzymaniu ustaw na 5s.

      Temperatura kosza jest zależna od temperatury w kotłowni. Zazwyczaj jest o 10-15 stopni wyższa.
      W przypadku, gdy kocioł pracuje w trybie podtrzymania żaru temperatura kosza będzie wyższa niż podczas pracy, ponieważ wentylator nie chłodzi elementów palnika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.