piec wygasa HT eko 25 kW

Strona główna Forum Pomoc techniczna piec wygasa HT eko 25 kW

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67610
      Andrzej Łuka
      Uczestnik

      W tym tygodniu 3 razy wygasił się ogień w palenisku, piec chodzi zasypuje ekogroszek. Ekogroszek ten sam co do tej pory, bardziej wysuszony na słońcu. Sterownik REDII E parametry:temp. zadana 57, histereza 4, korekta 0. Przełona dmuchawy uchylona na ok.0,5 cm. HT tronic parametry również nie zmienione: tryb lato,
      nastawa kotła 57
      nastawa CWU 47
      temp. załą 70
      czas pauzy podajnika 60 sek
      obroty dmuchawy 1
      wybieg pompy cwu 1min
      czas przesypu 2 min
      krotność podawania 2
      czas oczekiwania 10
      obroty dmuchawy wzrost 1
      obroty dmuchawy podtrzymanie 1
      czas dmuchawy podtrzymanie 5 sek
      Bardzo proszę o wskazówki co zrobić aby piec hulał bez zarzutów.

    • #67622
      Andrzej Łuka
      Uczestnik

      Halo, jest ktoś tam? Po rozpaleniu po raz kolejny ogień zgasł, wentylator wp007 czysty, dalej nie wiem o co chodzi. Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić, z góry dziękuję

    • #67621
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czy wygaśnięcie ognia było równoznaczne ze spadkiem temperatury na kotle i wyłączeniem sterownika na STOP?

      Czy palnik po rozpaleniu jest rzeczywiście rozpalony, aby kocioł mógł przejść do trybu praca?
      Palnik rozpalamy drewnem aby zainicjować spalanie węgla oraz wstępnie podgrzać palnik – rozpalanie palnikiem gazowym zazwyczaj kończy wygaśnięciem.

      Dobrze rozpalony palnik węglowy bardzo trudno jest wygasić więc musimy zacząć od podstawowych spraw.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67620
      Andrzej Łuka
      Uczestnik

      Palnik po rozpaleniu drewnem pracował do momentu wygaszenia. I pracował porządnie ogień był taki jak podczas normalnej pracy. Za pierwszym razem temperatura spadła, sterownik wyłączył się na stop. Później, ponieważ częściej kontrolowałem, nie dochodziło do wyłączenia sterownika na stop, bo sam to robiłem ponownie rozpalając kocioł. Przy częstszych kontrolach zauważyłem, że na palenisku pojawiał się świeży węgiel, na środku paleniska, tak jakby wypychając żar na zewnątrz, to wszystko po kilku godzinach pracy.

    • #67619
      Andrzej Łuka
      Uczestnik

      No i jeszcze jedna sprawa, za pierwszym razem zajrzałem do kotłowni po czasie gdy temperatura wody spadła do ok. 20 stopni, z kranu leciała prawie zimna, a w popielniku nie spalony groszek sięgał dna retorty.

    • #67618
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czy na sterowniku był włączony Alarm?

      Sprawdź na przekładni przełożenie dwóch elementów przekładni. Na przekładni powinny być oznaczenia: i = 30, i = 40.

      W przypadku, gdyby była przekładnia o większym przełożeniu mogłoby wystąpić przesypywanie węgla. Przy standardowej przekładni jest to fizycznie niemożliwe przy standardowych ustawieniach.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67617
      Andrzej Łuka
      Uczestnik

      Po pierwsze jako laik techniczny – nie wiem gdzie to sprawdzić, po drugie od momentu zamontowania pieca to jest w połowie 2013r. nikt nic tam nie grzebał więc i chyba trudno przestawić przekładnie w ciągu normalnego działania pieca chyba że samo się przestawia ale to byłby problem konstruktorów. Po trzecie na sterowniku nie był włączony alarm. Tak jak pisałem wcześniej piec do tej pory chodził bez zarzutu. Po sezonie grzewczym – przełączyłem go na tryb lato, tylko CWU , a było to 7 maja, od tego czasu też nie było żadnych problemów, więc raczej problem musi być w czymś innym. Zauważyłem też, nie wiem czy to ważne, że na sterowniku na piecu HT tronic 500, po ponownym rozpaleniu pieca pojawiała się automatycznie temperatura zadana 60 stopni mimo, że wcześniej była ustawiona 57 stopni. Ale i to po ponownym rozpaleniu korygowałem ręcznie.

    • #67616
      Andrzej Łuka
      Uczestnik

      Chyba problem rozwiązany, po konsultacji i zmianie ustawień na sterowniku od wczorajszego południa wszystko chodzi na razie. Prawdopodobnie za mocno wzrastała temperatura kosza. Poobserwuję jeszcze ale jest nadzieja, że się ustabilizowało.

    • #67615
      Andrzej Łuka
      Uczestnik

      Niestety, nadzieja zgasła tak jak ponownie piec, dmuchawa działa, podajnik działa, alarm się nie świeci, a ognia brak. Muszę poprosić serwis o wizytę, stosowne zgłoszenie wysłałem. Poddaję się niestety.

    • #67614
      Rafał Ruban
      Uczestnik

      Oj.. nie potrzebnie sie poddajesz tak łatwo.. piec Ci gaśnie bo nie ma dostępu powietrza..
      Wg. mnie musisz troche odsłonić przysłone albo nawet nie ale wyregulować sobie podtrzymanie.. jak gaśnie to daj dłuższy czas dmuchawy podtrzymania.. i jak to nie pomoże to możesz mienić ustawienia i troche częściej dmuchać dmuchawą, żeby nie gasło..

    • #67613
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, mam nadzieję, że Pan Andrzej podzieli się z nami rozwiązaniem tego problemu

    • #67612
      Andrzej Łuka
      Uczestnik

      Chyba się unormowało, po fachowych wskazówkach serwisanta! Nastawa kotła z 57 zwiększona na 65, nastawa CWU z 47 zmniejszona na 45, krotność podawania z 2 na 3, obroty dmuchawy podtrzymanie z 1 na 0, przesłona z 0,5 cm rozsunięta na 2 cm, piec chodzi podtrzymuje żar, więc chyba będzie wszystko ok. Serwis – w tym przypadku cierpliwy i skuteczny – wielkie dzięki.

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.