Jaki i z kąd pellet do pieca

Strona główna Forum Pomoc techniczna Jaki i z kąd pellet do pieca

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67587
      Baj Marcin
      Uczestnik

      Prosze pomóżcie jaki pelet jest najlepszy do pieca z podajnikiem i z kad ja jak do tej pory to palilem peletem 6 mm i kupowalem go w łancucie ale jest coraz gorszy i nie chcialbym kupic znowu dziadostwa oszukuja na jakosci i surowcu jaki jest uzyty mowia ze jest mieszany lisciasty z domieszka iglastego 25 % a jak zrobilem badanie peletu to okazalo sie ze jest 100% sosnowy a cena jest 720 zł pus transport to wychodzi 750 za tone a jest dziadostwo prosze pomocy jestem z podkarpacia kolo Leżajsk

    • #67599
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sugeruję pellet 6 mm. Ostatnio mogę polecić pellet Olimp ze Stelmetu – do chwili obecnej nie było z nim problemu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67598
      Baj Marcin
      Uczestnik

      Witam proszę mi powiedzieć posiadam piec q pellet duo z 2014 kod towaru QPD025SW0P  NR URZĄDZENIA 4290914

      Pytanie moje to jaka to jest klasa pieca bo nigdzie nie pisze  teraz jest to zgłaszanie pieców do gminy a może jaki certyfikat na niego albo coś z góry dziekuje

    • #67597
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Kocioł Q Pellet Duo 25 kwalifikuje się do 3 klasy.

    • #67596
      Baj Marcin
      Uczestnik

      to czyli musze go wymienic max w 2027 roku na klase 5 tak

       

    • #67595
      SERWIS1
      Opiekun forum

      To zależy od województwa – każde ma swoje wytyczne i terminy wymiany urządzeń.

    • #67594
      Baj Marcin
      Uczestnik

      A nie ma możliwości nabycia naklejki z kat 5 na obecny piec oczywiście odpłatnie , przecież ten piec jest ekologiczny i moi zdaniem to jest chore żeby zmieniać taki piec na piec taki na którym jest tylko naklejka z napisem klasa 5 przecież ten piec co posiadam nie spala inaczej tego peletu jak ten z klasą 5 to jest poprostu naciąganie ludzi na dodatkowe koszty rozumiem stare piece na węgiel oczywiście jak najbardziej powinny być zmienione

    • #67593
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      To nie jest takie proste.

      Naklejka ci nic nie daje. Musisz mieć świadectwo spełniania klasy 5.

      Pali się tak samo, ale warunki panujące w komorze spalania są takie aby spalić prawie wszystko co powstaje przy spalaniu pelletu. Także wyższa jest ilość energii odbieranej ze spalin.

      Zgadzam się, że te ustawy antysmogowe są oderwane od rzeczywistości i były pisane pod dyktando alarmów śmigłowych, które z paleniem spotkali się na papierosy w przerwie w pracy w korpo a o ogrzewaniu wiedzą tyle, że się magicznie pojawia w ich kurnikach masowych.

      Cel uchwał jest szczytny ale nie po trupach.

       

    • #67592
      Krystian
      Uczestnik

      Może ktoś się wypowie także o przeważaniu pelletu(wydajności podajnika) czy ma znaczenie.

      Piszę o tym bo w zeszłym roku miałem właśnie taki co była wydajność 11kg/h, a teraz kupiłem inny i po przeważeniu wyszło mi 18kg/h, czy ma to jakiś wpływ na ilość spalania lub inne parametry?

    • #67591
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      Nie ma to większego wpływu na ilość spalanego paliwa. Ważne aby w sterowniku była wprowadzona poprawną wartość.

      Inna sprawa to to, że pellet sypiący się tak szybko nie jest najlepszej jakości oraz będzie sprawiał problemy w konfiguracji. Na mocy minimalnej mogą występować puste podania i spadki jasności płomienia.

      Miałem raz taki wynalazek co sypał się 19kg/h u miał domieszkę pyłu z cięcia płyt wiórowych czy innych materiałów. Za to nieźle się palił.

    • #67590
      Krystian
      Uczestnik

      No właśnie zauważyłem te puste podania, a z drugiej strony znowu jak sypnie porządnie to tłumi płomień. Ok dzięki za info będzie trzeba wrócić do poprzedniego. Dobrze, że wziąłem go tylko na próbę 🙂

    • #67589
      Krystian
      Uczestnik

      Potrzebuję pomocy, dzisiaj bylem zamówić pellet u dwóch producentów UWAGA: czas oczekiwania połowa KWIETNIA :/

       

      Mam pytanko czy ktoś mieszka z forum w okolicach: Tuchola, Świecie, Koronowo, kuj-pom i moze polecić jakiegoś producenta. Chciałem zamówić olimp na allegro, ale w kuj-pom nawet nie ma żadnej aukcji :/

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.