Termostat pokojowy

Strona główna Forum Pomoc techniczna Termostat pokojowy

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #67522

   Witam,

   Panowie mam takie pytanie. W moim menu sterownika manuet nie mam opcji termostaty ale po podłączeniu termostatu termostat działa. Przekaźnik zwiera i rozwiera styki przez co pompa obiegu c.o wyłącza się. Problem jest innego rodzaju mianowicie. Mam układ otwarty w piecu i zawór z kulką która przy włączeniu pompy stuka. Jak podłączam termostat i temp zostanie osiągnięta w pomieszczeniu to i tak co jakiś czas pompa się włącza i wali po rurach po mimo że temp jeszcze nie spadła poniżej zadanej. czy da się coś z tym zrobić??
   Teraz przy tych temp na zewnątrz pomimo że zawór trójdrożny jest skręcony to piec spala około worka 25kg na dobę a temp w niektórych pomieszczeniach sięga nawet 25 stopni.
   Oczywiście brak termostatów na grzejnikach co jest kolejnym minusem ale przynajmniej myślę że termostat pokojowy pozwoli na jakąś oszczędność i większy komfort niż mini sauna w domu 😉

  • #67530
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Zwiększ parametr Czas odłączenia pompy na maksymalną wartość.

   Czy instalacja czasami nie pracuje Ci grawitacyjnie?

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #67529

   Instalacja jest starej daty robiona jeszcze rurami grubymi. Jest to instalacja otwarta. Jest w niej pompa która pracuje non stop oraz gdy zabraknie prądu lub jeśli nie ma go kilka dni to wtedy można palić grawitacyjnie bo jest ten zawór z kulą w środku który stuka, W którymś moim temacie jest zdjęcie jak to wygląda w kotłowni.
   Zwiększenie czasu nic mi nie da bo co chyba 99s będzie stukało mi w grzejnikach. Jak by tego zaworu nie było to by mi to nie przeszkadzało.

  • #67528
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Wczoraj nie zauważyłem, że pisałeś na temat termostatu. Starsze wersje sterownika mogły mieć tylko zworkę wyłączającą termostat pokojowy w przypadku, gdy nie chcemy go używać. Nowe sterowniki (od około 5 lat) posiadają taką funkcję.

   Sprawy instalacyjne skonsultuj ze swoim instalatorem.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #67527

   Sprawy instalacyjne nie mają tu nic do rzeczy ewentualnie przed zaworem grawitacyjnym można by założyć zawór kulowy który na czas palenia eko i używania termostatu nie puszczał by obiegu grawitacyjnie.

   Tak mój sterownik jest starego typu nie ma też w nim funkcji odłączenia podajnika podczas palenia na ruszcie awaryjnym ale ja po prostu wypinam kable od podajnika i se jakoś radzę. Na wejściach do termostatu pokojowego jest właśnie w tej chwili zworka jak ją rozepnę to pompa nie działa lecz sama co jakiś czas się załącza. Tak samo jest jak podepnę pod nią termostat to sama co jakiś czas się załącza.

   Czy jest jakaś możliwość przeprogramowania mojego sterownika na nowsze oprogramowanie czy po prostu Ci co mają już dłużej piece muszą se jakoś inaczej radzić ??

  • #67526
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   W Menu Serwis (starsze wersje Menu Pełne) ustaw parametry:
   Czas odłączenia pompy na „0”. Przy pracy z termostatem pompa nie będzie się załączała.

   Możesz wysłać sterownik do aktualizacji (do serwisu Heiztechnik lub Foster).
   Przyjazd serwisanta do aktualizacji wiąże się z kosztami podobnymi do przeglądu.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #67525

   Ale nie będzie się w ogóle załączała tzn. od podłączenia kotła będzie wszystko grawitacyjnie chodziło?? czy po prostu jak termostat pokojowy zauważy osiągnięcie temp i rozewrze styki pompa się nie załącza aż do momentu kiedy to temperatura spadnie poniżej zadanej i termostat zewrze styki ??

  • #67524
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Pompa załączy się tylko przy zwarciu styków.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.