praca red pellet duo

Strona główna Forum Pomoc techniczna praca red pellet duo

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67386
      Popowski Andrzej
      Uczestnik

      Witam
      Posiadam termostat pokojowy, nastawiona temperatura 23 st. Mamy teraz temp. na zewnątrz ok -1 lub -2, nie mogę osiągnąć tej temperatury w domu czyli 23, mieszacz na 45 st. Piec chodzi wyłącza się i włącza po osiągnięciu zadanej 70 st. histereza 15 st. Nastawiłem więc go w nadzór 1 godzina, ale po osiągnięciu zadanej po godzinie nadzoru spada temp. na piecu do 55 stopni i się zaczyna wygaszać, ale po co skoro i tak nie dogrzewa temp. w domu czyli 23, więc sie wygasza żeby po wygaszeniu znowu się rozpalać. Po co to! Proszę o podpowiedź , po co się wygasza zamiast się rozpalać i pracować dalej. Strata pieniędzy na pellet i na grzałkę która ciągle rozpala się i gasi!!!Piec zainstalowany mam około 3 miesięcy a jest już około 370 godz. pracy i 470 rozpaleń grzałki. Po roku pewnie padnie. Jak grzał tylko wodę byłem zadowolony, ale teraz jak przyszły mrozy to nie wiem, zjada paliwo jak szalony.

    • #67388
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kocioł się wygasza ponieważ tak jest u Ciebie ustawiony. Budynek nie nagrzewa się do zadanej temperatury, ponieważ temperatura na instalację jest za niska – podnieś nastawę zaworu o 5oC.

      Jeżeli chcesz, aby kocioł pracował w trybie ciągłym to ustaw go następująco:

      Histereza kotła – 3oC
      Czas nadzoru – 30 min
      Czas podawania nadzór – 2,5s
      Czas cyklu nadzór – 60s
      Moc nadmuchu nadzór – 30%
      Po tych regulacjach zweryfikuj czy palenisko nie wygasa z powodu zbyt małej ilości paliwa.

      Grzałka zużywa się w przypadku braku chłodzenia – jeżeli zalega na niej popiół lub szlaka. W przypadku, gdy palnik jest regularnie czyszczony i raz w roku wysypywane wszystko z komory powietrznej to grzałki pracują nawet po 5 lat i więcej.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.