Q Hit Plus 7 Kw. Praca wentylatora.

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q Hit Plus 7 Kw. Praca wentylatora.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67356
      Arek
      Uczestnik

      Witam. Czytałem ze wentylator powinien zwalniać jak temperatura zbliża się do zadanej. Nie zauważyłem tego w piecu zainstalowanym u Mamy. Sterownik to Ht Tronic 100. Próbowałem regulować powietrze klapka przy dmuchawie , ale to nic nie dało.

      Mam jeszcze pytanie odnośnie zabezpieczenia termicznego ponieważ zdażyło się że wysunął się czujnik temperatury i zagotowała się woda w kotle a zabezpieczenie termiczne nie zadziałało wentylator pracował cały czas.

      Kocioł zainstalowany był w sierpniu i jest zainstalowany zawór 3 d 55 stopni do ochrony kotła i podczas remontu zagubił się protokół uruchomienia. Nie będzie problemu jak wyślemy teraz papiery żeby przedłużyć Gwarancje??
      Z góry dziękuję za pomoc.

    • #67358
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności sprawdź typ dmuchawy w serwisie. Dmuchawa dm 80 / wpa 06.

      W celu wykonania sprawdzenia naciskamy STOP aby zatrzymać sterownik. Następnie naciskamy przyciski STOP i F jednocześnie . Zaświeci się nastawa i pompa. Naciskamy kilka razy F, aż pojawi się d0 lub d1 – ustawiamy strzałkami d0.

      Proszę wysłać protokół to zweryfikujemy sytuację.

      Pozdrawiam
      Serwis heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.