Red EkoDuo25 motylek ślimaka blokuje i zrywa zaw””

Strona główna Forum Pomoc techniczna Red EkoDuo25 motylek ślimaka blokuje i zrywa zaw””

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67020
      Adam S
      Uczestnik

      Po wymianie :motylka” – nie wiem fachowo jak się nazywa, ale ten na końcu ślimaka który obraca retorą, – po wymianie na nowy , w pozycji pionowej zapiera o wewewnetrzna obudowę i blokuje dalszy obrót zrywając zawleczkę. Wcześniej wyrobił sie i wypadał zapierając ramionami o zewnętrzna obudowę dlatego po wymianie ślimaka na nowy wymieniłem i go. Ale po nocy pracy jak gdyyby wchodzi za głeoko i jedno z ramion zapiera w pozycji pionowej o wewnętrzna obudowę i dalszy obrót jest nie mozliwy. Ponownie wyjąłem i chodzi piec bez tego motylka. Zauwarzyłem że jedno ramie jest ok 1-2 mm niżej /nie całkiem prostopadle jest wspawany w tuleję. Jedynie co mi przychodzi do głowy po zeszlifowanie ramion , aby je odchudzić? Czy taki problem występuje od czasu do czasu ?

    • #67026
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zabierak (motylek) pracuje w kolanie żeliwnym. W starszych wersjach pracował bezpośrednio w otworze kolana, nowsze wersje posiadają dodatkową tuleję stalową. Możliwe że wytarł się otwór w kolanie bądź tuleja. Trzeba to zweryfikować i ewentualnie wymienić odpowiednie części.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67025
      Adam S
      Uczestnik

      W kolanie jest tylko otwór z miejscem na śrubę blokując zbierak. Obmacywniem nie wyczuwam żadnej tulei Czy to oznacza żę muszę całę kolano wymieniać? To duży element i na pewno drogi? A czy nic się nie stanie jak będzie pracowało bez zbieraka?

    • #67024
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Z którego roku masz kocioł?
      Jeżeli nie będzie tulei to trzeba wymienić całe kolano na wersje z tuleją.
      Praca bez zabieraka skutkuje gorszym spalaniem.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67023
      Adam S
      Uczestnik

      Kocioł z 2009. Proszę o ew namiary nazakupy i cenę.

    • #67022
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kocioł z 2009 roku nie ma tulejki w kolanie więc musisz zamówić całe kolano (tulejka jest w komplecie) oraz zabierak.
      W chwili obecnej kolano kosztuje 49,11 zł brutto, zabierak 98,40 zł brutto i przesyłka 24,60 zł brutto.
      Części możesz zamówić poprzez wysłanie maila na adres: zamowienia@heiztechnik.pl .

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.