szybko stygnie woda

Strona główna Forum Pomoc techniczna szybko stygnie woda

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66961
      primo197404
      Uczestnik

      Witam
      Mam piec hiztechnik Q hit plus 20 sterowanie ht tronic 400 boiler na wode imergas 275 litrów porblem mam w tym jeśli pale w piecu wieczorem temperatura wody na sterowniku pokazuje mi 50 stopni a rano jak wstaje temperatura pokazuje mi 26 co może być przyczyną tego popke mieszającą wode mam na sterowniku czasowym proszę o jakąś podpowiedz jak poustawiać to wszystko żeby tak nie stygła woda. Pozdrawiam Grzegorz

    • #66968
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pompa ładująca zasobnik CWU musi być podłączona do sterownika kotła. sterownik załącza ją tylko w przypadku, gdy jest potrzeba jej podgrzania i temperatura na kotle jest odpowiednio wysoka.

      Którą pompę masz na sterowniku czasowym? Cyrkulacyjną?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66967
      primo197404
      Uczestnik

      ta co miesza żeby odrazy leciała z kranu ciepła

    • #66966
      primo197404
      Uczestnik

      Jeszcze jedna prośba jak najlepsze ustawienia wprowadzić na sterowniku

    • #66965
      hubert
      Uczestnik

      Grzejesz wodę tylko raz dziennie? Temp wody która podajesz to jest temp z boilera czy sterownika?

    • #66964
      primo197404
      Uczestnik

      tak jak pale na wieczór w piecu to wtedy grzeje wode i temperatura to pokazuje mi takie na sterowniku wody

    • #66963
      hubert
      Uczestnik

      Jeśli palisz raz dziennie na wodę to temp. będzie spadać. Normalna sprawa. Ja grzeję raz dziennie do 55 st (ok. 17:00) i rano mam 26 st. (przy 4 osobach). Boiler mam 300l firmy Biawar.

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.