Daspell 20 i bufor ciepła

Strona główna Forum Pomoc techniczna Daspell 20 i bufor ciepła

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66947

      Witam, założyłem nowy temat gdyż nie znalazłem podobnego. Od miesiąca działa u mnie kotłownia z Daspellem 20 i buforem Elektrometu Multi 400/120. Moje pytanie do pana z serwisu, jaką temperaturę powinienem utrzymywać na piecu skoro to będzie też temperatura CWU. Bufor powinno grzać się do możliwie wysokiej więc mam mieć wodę w kranie 80 stopni?

    • #66953
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W standardowej sytuacji bufor powinien być podgrzany do wysokiej temperatury (minimum 65oC), a zbiornik CWU do rozsądnej w codziennym użytkowaniu (38-50oC).
      Według mojej oceny nie znajdziesz złotego środka. W jednym przypadku będzie przegrzewał CWU, a w drugim nie dogrzejesz kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66952

      A pomysł z montażem zaworu mieszającego na wyjściu CWU z zasobnika ma sens?

    • #66951
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Oczywiście ma sens Możesz zastosować zawór termostatyczny np Afriso AVT.

    • #66950

      Dziękuję za pomoc, na razie nie mogę dogrzać bufora do 80 stopni bo mam za duży odbiór ciepła i 30% nie daje rady, może gdy kupię droższy pelet, bo ten jest ciemny i pali się tragicznie.

    • #66949
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Niedogrzewanie bufora nie wynika z pelletu lecz z ustawienia mocy 30% (zbyt mała moc zawsze tak się będzie objawiała).
      Jakość pelletu wpływa na jakość spalania na palniku.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.