DasPell Revo mini 15kw – głośne skrzypienie .

Strona główna Forum Pomoc techniczna DasPell Revo mini 15kw – głośne skrzypienie .

Oglądasz 13 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66908
      marku
      Uczestnik

      Witam od pewnego czasu podczas obrotu komory spalania z palnika dochodzi bardzo głośne skrzypienie, występuje to tylko i wyłącznie przy obrocie. Dźwięki jak w horrorze tz jak otwieranie starych drzwi ;P. Proszę o ewentualne sugestie .

    • #66922
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zgłoś sprawę do serwisu. Zweryfikujemy sytuację.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66921
      marku
      Uczestnik

      Dzięki za info już wysyłam zgłoszenie:)

    • #66920
      Maciej St
      Uczestnik

      Co z tym skrzypieniem wynikło jestem ciekaw . Mam ten sam problem

    • #66919
      marku
      Uczestnik

      Panowie rok temu miałem podobną sytuację, zaniepokoiło mnie skrzypienie przy obrocie komory . Zestresowany napisałem do serwisu hmmmm za odp czekam do dziś hahaha. Spokojnie prawdopodobnie jedna komor przy obrocie ociera o drugą, proponuje dobrze oczyścić palnik i dobrze odkurzyc również miedzy komorami ewentualnie delikatnie ruszyć .

    • #66918
      Maciej St
      Uczestnik

      Domyślam się co jest . Dzieje się tak przy rozgrzanym palniku . Źle przemyślana konstrukcja . Wada konstrukcyjna. Wewnętrzna część palnika rozCiaga się pod wplywem wysokiej temperatury i ociera o zewnętrzny korpus.

    • #66917
      marku
      Uczestnik

      U mnie wystąpił ten głośny efekt tylko kilka razy od 2 miesięcy spokojna cicha praca, czsem sobie skrzypnie ale po czyszczeniu ustępuje problem.

    • #66916
      marku
      Uczestnik

      @Mastroart od dawna masz u siebie Revo – jakie twoje wrażenia, jak u ciebie radzi sobie z samoczynnym oczyszczaniem?

    • #66915
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Palnik Revo jest dość zaawansowaną technicznie konstrukcją pracującą w bardzo niekorzystnych warunkach temperaturowych. Niekiedy mogą występować dźwięki ocierania się elementu obrotowego o stały korpus na skutek zbyt dużego rozszerzenia się materiału.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66914
      marku
      Uczestnik

      Mógłbym @Serwis prosić o proponowane ustawienia dla palnika Revo 15kw (xmini mamy świetnie omówiony) ponieważ w tej konstrukcji mamy trochę inną zasadę niż w xmini wiekszy automatyzm.

    • #66913
      Maciej St
      Uczestnik

      poprawne ustawienia zmniejszą ten hałas ( skrzypienie)? może za dużo powietrza

    • #66912
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Mógłbym @Serwis prosić o proponowane ustawienia dla palnika Revo 15kw (xmini mamy świetnie omówiony) ponieważ w tej konstrukcji mamy trochę inną zasadę niż w xmini wiekszy automatyzm.

      Ciekawe pytanie wydawało by się że różna konstrukcja powinny być różne nastawy choć serwis podaje jedne proponowane ustawienia dla wszystkich kotłów pelletowych bez rozróżnienia czy x mini czy revo czy HT PellHard

      https://heiztechnik.pl/dokumenty/Sugerowane%20nastawy%20wst%C4%99pne%20do%20kot%C5%82%C3%B3w%20pelletowych.pdf.zip

    • #66911
      marku
      Uczestnik

      Otóż to Yasek ale szczerze to wydaje mi się, że jednak mogą być różnice a wręcz powinny. W revo masz możliwość jedynie zmian powietrza, i mocy nie regulujesz strumienia paliwa dla poszczególnych progów. Zastanawiam się czy nie zaatakować Pellasa tym pytaniem chociaż liczę na dobry gest naszego serwisu ☺.

    • #66910
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Na stronie zamieszczamy zastawy do kotłów z palnikami pellasa (zwykłe). W palnikach revo po wykonaniu przeważenia i ustawieniu mocy nastawy same się ustalają, należy jedynie skorygować powietrze.
      W palnikach HT Pellhard sterowniki mają konfigurację pod konkretny kocioł – nastawy są już wstępnie zrobione.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 13 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.