Palenisko zapasowe

Strona główna Forum Pomoc techniczna Palenisko zapasowe

Oglądasz 22 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66743
      szames
      Uczestnik

      Kocioł Q Eko Duo 25.

      Mam pytanie o palenisko zapasowe, może głupie. W mojej wsi zdarzyło się przed naszą przeprowadzką do niej, że przez 4 dni nie było prądu. Gdy wysiądzie prąd, to czy można tego paleniska używać? Chociaż chyba sam se odpowiem, że raczej nie, bo przecież nie będzie widać osiąganej temperatury zadanej, a jedynie rosnącą na zbiorniku wody, no i pompy nie przepchną ciepła.
      Ale może pan serwis dwa słowa na temat?

    • #66765
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Najprostszym rozwiązaniem jest montaż układu zasilania awaryjnego UPS, który podtrzyma pracę kotła i pompa w przypadku zaniku prądu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66766
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Najprostszym rozwiązaniem jest montaż układu zasilania awaryjnego UPS, który podtrzyma pracę kotła i pompa w przypadku zaniku prądu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66763
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, UPS sprawdz się, ale nie w przypadku długotrwałego braku prądu ( jak piszek kolega, nawet 4 dni ). Raczej tańszym i pewniejszym rozwiązaniem, które pozwoli przetrwać kilka dni jest agregat, ale koniecznie z AVR-em.

    • #66764
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, UPS sprawdz się, ale nie w przypadku długotrwałego braku prądu ( jak piszek kolega, nawet 4 dni ). Raczej tańszym i pewniejszym rozwiązaniem, które pozwoli przetrwać kilka dni jest agregat, ale koniecznie z AVR-em.

    • #66761
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Potwierdzam. Agregat z AVR będzie lepszym rozwiązaniem jednakże są to już trochę wyższe koszty.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66762
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Potwierdzam. Agregat z AVR będzie lepszym rozwiązaniem jednakże są to już trochę wyższe koszty.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66758
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, niekoniecznie, np:
      http://tagred.pl/agregat-pradotworczy-3000w-tagred-professional-x-avr-gratisy.html
      i ma chyba jeszcze zapas mocy. Na okazjonalne używanie moim zdaniem nie ma się co pchać w markowe produkty w wysokich cenach, dobry UPS też swoje kosztuje.

    • #66759
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, niekoniecznie, np:
      http://tagred.pl/agregat-pradotworczy-3000w-tagred-professional-x-avr-gratisy.html
      i ma chyba jeszcze zapas mocy. Na okazjonalne używanie moim zdaniem nie ma się co pchać w markowe produkty w wysokich cenach, dobry UPS też swoje kosztuje.

    • #66760
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, niekoniecznie, np:
      http://tagred.pl/agregat-pradotworczy-3000w-tagred-professional-x-avr-gratisy.html
      i ma chyba jeszcze zapas mocy. Na okazjonalne używanie moim zdaniem nie ma się co pchać w markowe produkty w wysokich cenach, dobry UPS też swoje kosztuje.

    • #66755
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Może i masz rację tylko, żeby przy tym okazjonalnym używaniu urządzenie się nie zepsuło.
      Ja nigdy nie staram się polecać produktów „budżetowych”, ponieważ jest zbyt dużo przypadków awarii takiego sprzętu.
      Przykład:
      Dobrej jakości przedłużacz na bębnie potrafi kosztować kilkaset złotych, a tutaj kupujesz agregat za 700 zł.
      Nie można zastosować dobrej jakości komponentów w sprzęcie za taką cenę (chyba że przy produkcji pracują niewolnicy – co często się zdarza w fabrykach produkujących tanie sprzęty).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66756
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Może i masz rację tylko, żeby przy tym okazjonalnym używaniu urządzenie się nie zepsuło.
      Ja nigdy nie staram się polecać produktów „budżetowych”, ponieważ jest zbyt dużo przypadków awarii takiego sprzętu.
      Przykład:
      Dobrej jakości przedłużacz na bębnie potrafi kosztować kilkaset złotych, a tutaj kupujesz agregat za 700 zł.
      Nie można zastosować dobrej jakości komponentów w sprzęcie za taką cenę (chyba że przy produkcji pracują niewolnicy – co często się zdarza w fabrykach produkujących tanie sprzęty).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66757
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Może i masz rację tylko, żeby przy tym okazjonalnym używaniu urządzenie się nie zepsuło.
      Ja nigdy nie staram się polecać produktów „budżetowych”, ponieważ jest zbyt dużo przypadków awarii takiego sprzętu.
      Przykład:
      Dobrej jakości przedłużacz na bębnie potrafi kosztować kilkaset złotych, a tutaj kupujesz agregat za 700 zł.
      Nie można zastosować dobrej jakości komponentów w sprzęcie za taką cenę (chyba że przy produkcji pracują niewolnicy – co często się zdarza w fabrykach produkujących tanie sprzęty).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66752
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, zgadzam się, nie zawsze cena idzie w parze z jakością i odwrotnie, osobiście mam sąsiada, który posiada agregat tej firmy i jest zadowolony, nie jestem PH tej firmy, więc spokojnie. Jeżeli kogoś stać, niech kupuje honde za parę tys, mnie nic do tego. Podałem ten agregat jako alternatywę dla UPS, który nie jest w stanie działać parę dni.

    • #66753
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, zgadzam się, nie zawsze cena idzie w parze z jakością i odwrotnie, osobiście mam sąsiada, który posiada agregat tej firmy i jest zadowolony, nie jestem PH tej firmy, więc spokojnie. Jeżeli kogoś stać, niech kupuje honde za parę tys, mnie nic do tego. Podałem ten agregat jako alternatywę dla UPS, który nie jest w stanie działać parę dni.

    • #66754
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, zgadzam się, nie zawsze cena idzie w parze z jakością i odwrotnie, osobiście mam sąsiada, który posiada agregat tej firmy i jest zadowolony, nie jestem PH tej firmy, więc spokojnie. Jeżeli kogoś stać, niech kupuje honde za parę tys, mnie nic do tego. Podałem ten agregat jako alternatywę dla UPS, który nie jest w stanie działać parę dni.

    • #66749
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ja się trochę pospieszyłem polecając UPS na tak długi okres bez prądu.
      UPS jest optymalny w przypadku kilkugodzinnych wyłączeń prądu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66750
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ja się trochę pospieszyłem polecając UPS na tak długi okres bez prądu.
      UPS jest optymalny w przypadku kilkugodzinnych wyłączeń prądu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66751
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ja się trochę pospieszyłem polecając UPS na tak długi okres bez prądu.
      UPS jest optymalny w przypadku kilkugodzinnych wyłączeń prądu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66747
      Marcin
      Uczestnik

      otóż to, czyli odpowiadając na pytanie kolegi szamesa:

      UPS – pomocny w przypadku kilkugodzinnego braku prądu

      AGREGAT Z AVR – w przypadku dłuższych przerw w dostawie prądu.

    • #66748
      Marcin
      Uczestnik

      otóż to, czyli odpowiadając na pytanie kolegi szamesa:

      UPS – pomocny w przypadku kilkugodzinnego braku prądu

      AGREGAT Z AVR – w przypadku dłuższych przerw w dostawie prądu.

    • #66745
      grzegorz
      Uczestnik

      Witam,

      odpowiem koledze Szamesowi z własnego doświadczenia jak to wyglądało u mnie.
      Też posiadam kocioł ECO DUO 25kW i w pierwszym sezonie użytkowania tego kotła na początku 2010 roku podczas srogiej zimy przez kilka dni nie miałem prądu. Paliłem wtedy na ruszcie i awaryjnie bez żadnego zasilania dało radę. Trzeba to jednak robić bardzo umiejętnie i układ musi być otwarty. Rozpalałem na tym ruszcie bardzo powoli i czekałem aby grzejniki delikatnie się rozgrzewały, później stopniowo dokładałem paliwa. Nie można rozpalić w kotle na maxa, bo wtedy temperatura momentalnie wzrośnie do niebezpiecznych rozmiarów, dlatego ważne aby układ był otwarty. Tak wiec jest to tylko palenie w sytuacjach awaryjnych i wymaga poświęcenia sporo czasu.
      Natomiast ostatnio przez 10 dni miałem sterownik w serwisie. Aby ogrzać do też paliłem na ruszcie,jednak podłączyłem pompę CO bezpośrednio do sieci. Dało radę, ale też trzeba uważać.
      pozdrawiam Grzegorz

    • #66746
      grzegorz
      Uczestnik

      Witam,

      odpowiem koledze Szamesowi z własnego doświadczenia jak to wyglądało u mnie.
      Też posiadam kocioł ECO DUO 25kW i w pierwszym sezonie użytkowania tego kotła na początku 2010 roku podczas srogiej zimy przez kilka dni nie miałem prądu. Paliłem wtedy na ruszcie i awaryjnie bez żadnego zasilania dało radę. Trzeba to jednak robić bardzo umiejętnie i układ musi być otwarty. Rozpalałem na tym ruszcie bardzo powoli i czekałem aby grzejniki delikatnie się rozgrzewały, później stopniowo dokładałem paliwa. Nie można rozpalić w kotle na maxa, bo wtedy temperatura momentalnie wzrośnie do niebezpiecznych rozmiarów, dlatego ważne aby układ był otwarty. Tak wiec jest to tylko palenie w sytuacjach awaryjnych i wymaga poświęcenia sporo czasu.
      Natomiast ostatnio przez 10 dni miałem sterownik w serwisie. Aby ogrzać do też paliłem na ruszcie,jednak podłączyłem pompę CO bezpośrednio do sieci. Dało radę, ale też trzeba uważać.
      pozdrawiam Grzegorz

Oglądasz 22 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.