Sterownik HT Tronic 700

Strona główna Forum Pomoc techniczna Sterownik HT Tronic 700

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66708
      Daytekto
      Uczestnik

      Witam,
      mam problem z tym sterownikiem i nie wiem czy to wina ustawień czy muszę reklamować ww programator. Problem polega na tym, że co jakiś czas sam się wyłącza, tzn. na piecu utrzymuje temp. 60 'C i normalnie podaje i dmucha i bez powodu się wyłącza, przestaje podawać i dmuchać, aż do momentu ponownego wciśnięcia START. Problem pojawia się kilka razy dziennie i muszę latać do piwnicy i klikać START. I tu nie chodzi o to, że kocioł wskakuje w tryb podtrzymanie, tylko wogole się wyłącza, bo temperatura spada a on nie reaguje.

      Za odp. z góry dziękuję.

    • #66715
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kocioł ma zaprogramowany czas, w ciągu którego musi osiągnąć temperaturę zadaną (4 godziny). W przypadku, gdy jej nie osiągnie przełączy się na STOP.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66714

      Witam. Mam podobny problem z kotłem (sterownik ht tronic 800),też się sam wyłącza z trybu auto.I nie jest to wina że nie osiąga zadanej temp.,bo jak pracuje to wszystko działa jak należy!

    • #66713
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy nie jest to normalna funkcja sterownika, a dopiero później w przypadku nie sprawdzenia się podejrzeń szukamy dalej (90% zgłoszeń serwisowych to prawidłowa praca sterownika z nieodpowiednimi ustawieniami).

      Shumi33 zadzwoń do serwisu jeżeli sterownik nie działa tak jak powinien i pomożemy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66712
      Daytekto
      Uczestnik

      A można te 4h jakoś edytować?

    • #66711
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jest to nieedytowalne. Sprawdź czy przysłona na dmuchawie nie jest zbyt mocno otwarta. Ustaw szczelinę około 1 cm.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66710

      Zgłoszenie poszło -w poniedziałek wizyta.Nadmienię tylko ,że przez ok.2 tyg od pierwszego uruchomienia ,kocioł pracował poprawnie .Pozdrawiam

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.