Rdza

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66658
      szames
      Uczestnik

      Kocioł Q Eko Duo25.

      Używam tego kotła trzeci rok. Zawsze czyściłem go przy zwykłym oświetleniu kotłowni, ale dziś użyłem czołówki, przez co miałem dokładniejszy obraz i to co ujrzałem, przeraziło mnie. W zapasowym palenisku pojawiła się rdza, a nawet wżery. Co to dla mnie oznacza?

    • #66665
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Korozja pojawia się w miejscach, w których może skraplać się woda. Podczas normalnego użytkowania korozja jest praktycznie niespotykana.
      Czy używałeś kotła w okresie letnim?

      Jeżeli nie to czy kocioł był wyczyszczony przed wyłaczeniem oraz czy kocioł był szczelnie zamknięty?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66664
      szames
      Uczestnik

      Tak, używam kotła przez okrągły rok, a korozja pojawiła się na rurach w górnej części paleniska zapasowego.

    • #66663

      czy kocioł był szczelnie zamknięty?

      Trudno szczelnie zamknąć kocioł, jeśli powietrze leci przez szczelinę od dmuchawy.

    • #66662
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kridor wentylator posiada przysłonę, którą w okresie letnim można zamknąć.

      Podczas normalnego użytkowania na ściankach kotła może powstać nagar kotłowy, który po zdrapaniu pozostawia rdzawą stal – możliwe, że taki właśnie nagar u siebie zauważyłeś.
      Korozja wżerowa mogłaby powstać tylko w przypadku utrzymywania się stałej wilgoci na stali (otwarty kocioł nieużytkowany w okresie letnim lub praca na niskiej temperaturze w przypadku zalegającej się warstwy osadu na wymienniku).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66661

      Wentylator posiada przysłonę w której wycięta jeszcze szczelina. Tak więc nadal powietrze się dostaje do kotła.

    • #66660
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Obecnie w kotłach montowany jest wentylator z przysłoną umożliwiającą całkowite zamknięcie (ale to nieistotne).

      Idea jest taka, aby w okresie letnim w sytuacji, gdy kocioł jest wyłączony zamknąć drzwi kotła i wentylator oraz otworzyć wyczystkę w kominie. Powietrze z kotłowni nie przechodzi wtedy przez kocioł tylko leci wprost do komina. W kotle na zimnych ściankach nie skrapla się woda i kocioł nie koroduje.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.