Q Eko duo 17

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q Eko duo 17

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66655
      michbed
      Uczestnik

      Witam,

      Mam pytanie odnośnie parametrów ustawień kotła Q eko duo 17 (sterownik HT tronic 800 z modułem internetowym). Czy są jakieś ogólne zalecenia co do ustawień tak aby spalanie było jak najbardziej optymalne? Pytam o ustawienia histerezy, amplitudy, krotności podawania, obrotów dmuchawy i szeregu innych parametrów. Proszę o proste porady jakimi zasadami się kierować żeby spalanie było jak najbardziej ekonomiczne.
      Dom z końca lat 60, początek 70. z pustka żużlobetonowego z pustką powietrzną i cegłą dziurawką od wewnątrz. Narazie grzeję tylko dół (ok 95m2) na górze na stropie położoną mam wełnę mineralną 10cm, okna szczelne. Połowa domu grzana ogrzewaniem podłogowym ( 27 st), na grzejniki mam puszczone 38 st., CWU 45 st. Ostatnio mój piec pożarł mi ok 25 kg węgla na dobę.

    • #66657
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ekonomiczne spalanie uzyskasz ustawiając kocioł według tabeli umieszczonej w instrukcji obsługi.

      Czas pauzy podajnika – 50s
      Obroty dmuchawy – 4% (przysłona dmuchawy odsłonięta na 1 cm)
      Krotność podawania – 2
      Czas oczekiwania – 10 min

      Zużycie węgla jest uzależnione od odbiorów ciepła, które generuje budynek więc zmiana nastaw niewiele zmieni.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.