DasPell Czujnik temperatury oraz sterowanie..

Strona główna Forum Pomoc techniczna DasPell Czujnik temperatury oraz sterowanie..

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66650
      Majk Beer
      Uczestnik

      Witam

      Posiadam piec DasPell 20 kW i moje pytanie dotyczy czujnika temperatury dla mieszacza (u mnie podłogówki), który umieszcza się bezpośrednio na rurze. Czy powinien być umieszczony na zasilaniu, czy na powrocie i dlaczego? Jaką właściwie spełnia funkcję?

      Drugie pytanie dotyczy sterowania. Na parterze budynku mam kilka obwodów podłogówki oraz 3 grzejniki. Do sterowania grzejnikami służy umieszczony na ścianie zwykły euroster (w pomieszczeniu są grzejniki i podłogówka). Efekt jest taki, że przy temperaturze 27 stopni na podłogówce w pomieszczeniu jest 21 stopni – tyle ile mam ustawione na eurosterze co powoduje, że nie włączają się grzejniki w całym domu 🙁 Jakie sterowanie polecacie? Odłączyć euroster i sterować grzejnikami tylko przy użyciu głowic (nic nie wyłączy pompy) ?

      Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

    • #66654
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Witam,

      Co do pierwszego pytania to u mnie czujnik przylgniowy przymocowany jest na rurze zasilajacej. Dlaczego tak jest? Bo celem jest umieszanie wody o takiej temperaturze jak wskaże krzywa grzewcza lub taką jak zadasz ręcznie. Silownik wtedy „szuka” takiego położenia, żeby umieszac wodę o właściwej temperaturze.

      Co do drugiego pytania to może po prostu warto przenieść eurostera do innego pomieszczenia, a na dole jeśli podlogowka daje radę zamykać lub otwierać grzejniki na dogrzanie termostatami? Teoretycznie jeśli glowice są dobrze dobrane grzejniki powinny i tak być zimne.

    • #66653
      Majk Beer
      Uczestnik

      Witam

      Dziękuje za odpowiedź. A jaką pełni funkcję ten czujnik jeżeli nie ma siłownika na podłogówkę, tylko zawór trójdrożny termostatyczny, na którym ustawia się temperaturę ręcznie? I jaką powinno się ustawić temperaturę na ten mięszacz jeżeli chce uzyskać ok. 26-28 stopni na podłogówce?

    • #66652
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Jeśli nie masz silownika to podstawową i najważniejsza funkcją jest informacja o temperaturze, i jeszcze jeśli się nie mylę to w przypadku gdyby tam poszło powyżej 55 ST. C to wyłączy pompę na tym obiegu, czyli zabezpieczenie przed przegrzaniem (musisz wybrać w ust. serwisowych że tam jest podlogowka).

      Nie wiem czym masz wyłożone podłogi płytki oddają lepiej, trzeba spróbować na początek ok 29-30 ST C jeśli przyjdzie mróz to poddaj troszkę więcej, ale nie można podbijać w nieskończoność 🙂 można nie podwyzszajac temperatury zwiększyć dyspozycyjnosc pompy i wtedy też będzie dobrze grzało, musisz testować 🙂

      U mnie teraz pokazuje temp zewnątrz 8.6 ST c a zadana na mieszaczu 29 ST c. W domu jest 22

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.