sterownik omega plus

Strona główna Forum Pomoc techniczna sterownik omega plus

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66646
      juli74
      Uczestnik

      Witam dziś mój sterownik zaczął szaleć , w godzinach południowych sterownik wskazywał temperaturę 79 stopni a woda w piecu dosłownie się gotowała tak że musieliśmy wygaszać piec i ratować instalacje , po paru godzinach jak już wystudziliśmy piec rozpaliłam go na nowo i znów jest problem : w ciągu kilku minut temperatura wskazywała milion różnych stopni , raz było 80 za sekundę 71 następnie 78 a później już 68 itd , piec szaleje a temperatura skacze sobie jak chce , po jakimś czasie uspokaja się i jest ok a później znów wymyśla , no i tutaj moje pytanie jaka może być przyczyna , dodam że czujnik grzecznie jest oliwiony co jakiś czas

    • #66649
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Skacząca temperatura spowodowana jest bądź problemami w połączeniu lub uszkodzeniem samego czujnika.
      Piszesz, że zalewaliście czujnik olejem, pytanie skąd ten pomysł?
      Na stronie jedenastej instrukcji obsługi regulatora, w dolnej części w ramce napisane jest, aby nie stosować żadnych olei i innych płynów.
      Najprawdopodobniej trzeba wymienić czujnik, na próbę możecie przepiąć czujnik od cwu.

      Pozdrawiam

    • #66648
      juli74
      Uczestnik

      sprzedawca w sklepie jak kupowałam piec tak nam polecił , przez 5 lat miałam bezproblemową obsługę pieca i sterownika aż do dziś 🙁

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.