HT DasPell LuxGL

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT DasPell LuxGL

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66354
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Ma już ktoś kocioł HT Daspell LuxGL ?
      Jaka cena? Jaka się sprawuje szczególnie nowy palnik z mechanicznym czyszczeniem paleniska.

    • #66375
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Cenę kotła uzyskasz u dystrybutorów (różną w zależności od sprzedawcy i wielkości zamówienia).
      Sprzedaliśmy już trochę tych kotłów więc myślę że niedługo ktoś się wypowie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66374
      Patrol
      Uczestnik

      To chyba dobrze wróży, bo jak klient zadowolony to siedzi cicho, a z problemami łazi się po forach.

    • #66373
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zgarniacz zawsze odsuwa szlakę od tylnej ściany palnika co wpływa na ponowne rozpalanie (szlaka nie zasłania grzałki). Na palniku pozostaje mała ilość szlaki, która jest przesuwana ku wylotowi.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66372
      Marcin Jachura
      Uczestnik

      Witam,

      Mam kocioł od 1,5 roku z tym palnikiem. Sprawdza się dobrze. Nie rozpala za 3 razem tylko wtedy gdy braknie paliwa i trzeba w ustawieniach ręcznych podać pellet do palnika i dopiero wtedy kliknąć by odpalał. Resztę załatwi sam.

    • #66371
      Patrol
      Uczestnik

      z tymi trzeba próbami rozpaleń to tak samo jak we wszystkich palnikach (w końcu to samo sterowanie), ale jak możesz to wrzuć jakieś fotki, a najlepiej filmik z procesu czyszczenia.
      Wiele osób jest ciekawych jak z tym sobie fizycznie radzi palnik
      pozdrawiam

    • #66370
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Witam,

      Mam kocioł od 1,5 roku z tym palnikiem. Sprawdza się dobrze. Nie rozpala za 3 razem tylko wtedy gdy braknie paliwa i trzeba w ustawieniach ręcznych podać pellet do palnika i dopiero wtedy kliknąć by odpalał. Resztę załatwi sam.

      Mjrj
      Dołączam się do prośby o zdjęcia i film jak działa to czyszczenie palnika jak i wymiennika

      Z góry dzięki

      Fajnie że się pojawiła
      ;-):-P;-)
      J.

    • #66369
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W kwestii rozpalania należy zwiększyć dawkę podawania w rozpalania o 10-15 s.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66368
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Witam

      W kwestii rozpalania należy zwiększyć dawkę podawania w rozpalania o 10-15 s.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

      Serwis1
      Jak brak paliwa to zwiększenie dawki paliwa nic nie da
      :-P:-P:-P:-P

    • #66367
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Tak tylko założyłem że skoro mjrj pisze o trzech próbach rozpalania to mógł się z tym spotkać podczas normalnej pracy. W pierwszych wersjach softu czas podawania do rozpalania był zbyt krótki i warto go zwiększyć.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66366

      Tak się składa że jestem posiadaczem tego kotła od sierpnia 2016 roku. Kociołek póki co pracuje bez problemów. Jestem już po wstępnych testach różnych pelletów i w końcu trafiłem na pellecik który nie pozostawia spieków. W związku z tym mam też pytanie do serwisu czy jest jakiś standardowy program ustawień tego kotła. Zauwazyłem że jak zmniejszałem czas podawanego pelletu to tak jakby kocioł go więcej spalał, obecnie zwiększyłem czasy i spalanie mam mniejsze. Poniżej moje ustawienia, bardzo proszę o ew korekty.
      hd34576e.JPG

      h0f1937f.JPG

      h404f72e.JPG

    • #66365
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Samo zmniejszanie podawania musi iść w parze ze zmniejszeniem nadmuchu.

      Spalanie zawsze będzie uzależnione od odbioru ciepła więc regulacje niewiele pomogą. Powinieneś mieć ustawione trzy progi mocy tak aby najwyższa moc wystarczyła na duże mrozy a mniejsze nie podbijały temperatury na kotle zbyt szybko.
      Minimalna temperatura kotła to 70.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66364

      Obecnie temperatura kotła ustawiona jest na 68 stopni chodź piec potrafi dobić nawet do 78 i dopiero się wygasza. Jeśli chodzi o obecne ustawienia to póki co w ostatnie mrozy ( – 18stopni) w domu bez problemu utrzymywała się temp 22 stopnie.

    • #66363
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Tak się składa że jestem posiadaczem tego kotła od sierpnia 2016 roku. Kociołek póki co pracuje bez problemów. Jestem już po wstępnych testach różnych pelletów i w końcu trafiłem na pellecik który nie pozostawia spieków. W związku z tym mam też pytanie do serwisu czy jest jakiś standardowy program ustawień tego kotła. Zauwazyłem że jak zmniejszałem czas podawanego pelletu to tak jakby kocioł go więcej spalał, obecnie zwiększyłem czasy i spalanie mam mniejsze. Poniżej moje ustawienia, bardzo proszę o ew korekty.

      Możesz pochwalić się jaki pellet wynalazłeś.
      Szukam czegoś dobrego w sensownej cenie i z dostawą do domu.
      Dziękuję.

    • #66362

      Obecnie palę pelletem bio future, posiada on certyfikat din+ i co najważniejsze z jego spalenia nie pozostają spieki.

    • #66361
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Obecnie palę pelletem bio future, posiada on certyfikat din+ i co najważniejsze z jego spalenia nie pozostają spieki.

      witam kolego, zainteresowalem się tym pelletem bio future. Google i … okazało się,że być może będę miał do niego blisko.

      Czy mógłbyś coś więcej o nim napisać? I w jakiej cenie go kupujesz?
      z góry dziękuję

    • #66360

      Mam bardzo małe doświadczenie jeśli chodzi o pellet, testowałem róznych producentów ale wszystko to raczej lokalne firmy, nie mam więc porównania np z olimpem. Może się więc okazać żę ktoś to palił wcześniej olimpem powie że te bio future jest kiepski. Dlatego też planuje zakupić parę worków olimpu dla porównania. Póki co obecnie jest to najlepszy pellet który miałem, kupuję go dość tanio patrząc po cenach w internecie. U mnie to koszt 700zł z dowozem oczywiście cena z fakturą.

    • #66359
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Znaczenie ma też wilgotność pelletu. Zakup pelletu zimą może skutkować nabycie paliwa, które stało na zewnątrz pod wiatą i jego wilgotność nie jest już taka jak deklarowana. Wtedy nawet Olimp będzie wydawał się kiepski.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66358
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      AUDIOCARS

      wrzucisz fotkę palnika HT PellHard taką ze środka albo 3-5 sekund film jak zgarnia szlakę ciekawość mnie żre a nikt w necie nie chce wrzucić….

    • #66357

      Jaka jest pojemość zasobnika pelletu w tym piecu ?audiocars jakie jest orientacyjne zuzycie pelletu przez ten piec i czy ogólnie polecałbyś go ? Soję przed wyborem pieca na paliwo stałe i ciagle waham sie pomiedzu ekogroszkiem a pelletem.

    • #66356
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Mario24
      Wszystkie dane odnośnie kotła masz na stronie….W katalogu.

      Jak nie ma gazu to się tylko nie ładuj w ecogroch wówczas syf masz murowany i latasz z popiołem 4 wiadra na tydzień to minimum, a jak weźmiesz dedykowany kocioł do pelletu Daspell albo lepszy z dobrym prostym palnikiem typu xmini albo ten co go wykombinowali HT (ale żałują filmu czy zdjęcia wyrzucić) to masz spokój i czysto oczywiście nie jest to gaz bo trzeba na sypać pelletu popiół raz na tydzień wynieść no i co 2-3 tyg wyczyścić sam kocioł ale jak dla mnie leniwego mieszczucha nie jest to problem to chyba dla nikogo nie będzie….

      przed pracą możesz wejść do kotłowni co często czynnie w białej koszuli i pelletu dosypać czy jak spiek się robi to zgarnąć raz na dobę jak weźmiesz ten nowy palnik to on podobno takie spieki sam zgarnia…. No bo właśnie całą zimę mam taki pellet za 580 zł tona co spieki idą jak cholera ale jakoś się pali w moim x mini tylko 2x na dobę zgarniam z palnika i ścierwo spale a z dziadoskim Eco już tak łatwo nie będzie

      Koszt przy zakupie kotła trochę wyższy ja za Daspell dałem 10,5kpln a za eco Może byś w 8 się zmieścił…. Ale potem paliwa w mojej ocenie tyle samo idzie czy pellet czy eco……

      Jak pogadać z kimś kto ma pellet nigdy do Eco nie wróci…. Jak masz pytania to wal jestem na http://forum.info-ogrzewanie.pl pod tym samym nickem…..

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.