Wybór palnika

Strona główna Forum Pomoc techniczna Wybór palnika

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #66328
   kamil85
   Uczestnik

   Witam.
   Nie moge zdecydować się jaki piec z jakim palnikiem. Piec ma byc na okolo135m2 z podajnikiem i tu problem. Jaki palnik. Spalanie docelowe to ekogroszek ale chce żeby w razie co mozna bylo przestawić się na pelet oraz awaryjnie drewnem czy weglem. Myslalem o palniku rynnowym ale miemoge znalesc precyzyjnych informacji. Prosze o doradzenie jakiegos konkretnego modelu pieca

  • #66332
   kamil85
   Uczestnik

   Czyżby nawet serwis nie wiedział jakie ma palniki i co mozna w nich palić.

  • #66331
   Jacek JJJ
   Uczestnik

   Nie bierz się za węgiel dobrze Ci radzę a jak kupisz kocioł na wszystko to niczym dobrze nie będzie się paliło….spalanie pelletu w takich kotłach to masakra! !

   Jak instalacja dobrze zrobiona z buforem czy sprzęgłem hydraulicznym to będziesz zadowolony z kotła na paliwo stałe jakim jest pelleciak. Wprowadź dane do cieplowlasciwe.pl ale wg mnie dla takiego metrazu starczy 12KW HT DasPell LuxGL z mechanicznym czyszczeniem palnika i wymiennika ….

   zastanów się 2 razy ja mam 135m2 200m2 po podłodze i wrzutkowy kocioł Daspell 15KW

  • #66330
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Zastanów się jakie paliwo jest ci bliższe. Ja osobiście sugeruję wybór kotła pelletowego do pelletu lub ekogroszkowego do ekogroszku. Kwestia oszczędności zbytnio nie ma znaczenia przy tak małym kotle (czy spalisz 3 tony pelletu czy 2,5 tony węgla to raczej dużych różnic nie widać).

   Dlaczego?
   Pellet jest paliwem, które wymaga innej dystrybucji powietrza do spalania niż węgiel więc konstrukcja tych palników jest inna. Można wykorzystać kocioł Eko z palnikiem TRIO do pelletu ale nie masz zapalarki.

   Sugeruję kocioł HT DasPell GL lub Lux GL.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.